kobieta na zabiegu frotoxu w salonie kosmetycznym
© Robert Przybysz/Adobe Stock

Zmarszczki to jeden z najczęstszych powodów wizyt w salonach piękności. Powstawanie zmarszczek związane jest z naturalnym procesem starzeniem się, który wcześniej czy później dotyka każdego. Innowacyjną metodą na przywrócenie skórze jędrności i elastyczności jest frotox. Zabieg polega na zamrażaniu mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek za pomocą ciekłego azotu.

 

Salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej oferują szeroki wybór różnego rodzaju zabiegów, których zadaniem jest zmniejszenie objawów starzenia się skóry, tym samym pozbycie się nieestetycznych zmarszczek. Do najpopularniejszych z nich należą: zabieg nićmi liftingującymi, mezoterapia kolagenowa, botox, kuracja kwasem hialuronowym. Innowacyjną metodą na odmłodzenie twarzy jest również frotox. Podczas zabiegu odczuwa się na twarzy delikatny chłód, który szybko mija.

Co to jest frotox?

Kuracja frotoxem to nieinwazyjny zabieg, nieco łagodniejszy od botoxu, który wykorzystuje ciekły azot. Substancja wprowadzana jest pod skórę, głównie w takie miejsca jak: zmarszczki między brwiami, na czole czy drobne wgłębienia na twarzy. Frotox napina i uelastycznia skórę, czego efektem jest widoczne wygładzenie nieestetycznych zmarszczek.

Na czym polega zabieg zamrażania zmarszczek?

Zabieg frotoxem to metoda leczenia zimnem. Wysoko sprężony podtlenek azotu wprowadzany jest pod skórę. Substancja zamraża nerwy, które odpowiadają za tworzenie się zmarszczek. Kuracja zimnem powoduje silne rozluźnienie mięśni, a tym samym wygładzenie skóry twarzy. Zabieg trwa kilkanaście minut i jest praktycznie bezbolesny, ale osoby, które jednak odczują dyskomfort, mogą skorzystać z miejscowego znieczulenia. Efekty działania frotoxu widoczne są natychmiast po wykonanym zabiegu i utrzymują się przez 3-4 miesiące. Po kuracji zimnej skóra jest również bardziej promienna, pełna blasku i wygląda na zdrowszą.

Zamrażanie zmarszczek ciekłym azotem - wskazania do zabiegu

Frotox to substancja polecana dla osób, u których pojawiły się zmarszczki, w szczególności w okolicach czoła. Przed wykonaniem zabiegu należy odbyć konsultacje ze specjalistą, który oceni, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia kuracji.