depilacja laserowa
©anikanes/fotolia

Epilacja – czym się różni od depilacji i jakie są jej rodzaje?

depilacja laserowa
©anikanes/fotolia

Epilacja jest metodą usunięcia nadmiernego owłosienia przez pozbycie się go wraz z cebulkami. Epilacja jest procesem bardziej zaawansowanym od depilacji i przeprowadzana jest w gabinecie kosmetycznym.

Czym się różni epilacja od depilacji?

Epilacja to metoda usuwania włosków razem z ich mieszkami. Jest to podstawowa cecha, którą różni ją od depilacji, dzięki której niszczymy owłosienie tylko z górnej części. Epilacja jest zabiegiem profesjonalnym, a wyrwanie włosa razem z cebulką daje trwały efekt. Depilacja natomiast jest metodą tymczasową, gdyż depilowanie ciała należy powtarzać co kilka dni.

Rodzaje epilacji

Wyróżnia się cztery rodzaje epilacji. Wszystkie są skuteczne i dają zadowalające efekty.

1. Elektroliza – ta metoda epilacji przeprowadzana jest za pomocą prądu stałego. Cebulki włosów są niszczone dzięki napięciu, które przepływa pomiędzy elektrodami. Zabieg też ma swoje wady, przede wszystkim długo trwa. Usunięcie jednego włoska zajmuje około 30 sekund.

2. Termoliza – ten sposób epilacji wykorzystuje prąd o niskim napięciu i zmiennej częstotliwości. Podczas zabiegu występuje wysoka temperatura, która szybko usuwa nadmiar owłosienia.

3. Blend – ta metoda łączy ze sobą termolizę i elektrolizę. Zabieg trwa dłużej od poprzednich metod, ale za to jest najbardziej skuteczny.

4. Epilacja laserowa – podczas tej metody zostają naświetlone włoski wiązką laserową, a na każdy mieszek włosa należy działać osobno Zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie, aby zauważyć całkowite usunięcie włosków. Metoda ta jest bolesna, ale może podrażnić skórę.

Zalety epilacji

Epilacja jest zabiegiem, który ma wiele zalet. Po pierwsze, zabieg jest trwały i raz na zawsze można się pozbyć nadmiernego owłosienia. Po drugie, metoda ta jest w pełni bezpieczna, powikłania są bardzo rzadkie. Co więcej, w przypadku wrażliwości na ból można zastosować znieczulenie w postaci kremu, żelu, czy specjalnej folii. Po epilacji nie trzeba już się martwić o regularne depilowanie nóg, czy pach. Włoski znikną raz na zawsze.

Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52