Kobieta poddana zabiegowi endermologii
Flickr/InterContinental Hong Kong/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Endermologia: odchudzający masaż podciśnieniowy

Kobieta poddana zabiegowi endermologii
Flickr/InterContinental Hong Kong/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Endermologia to często polecany zabieg kosmetyczny, który ujędrnia skórę, nadając jej sprężystości. Działa bezpośrednio na tkankę łączną, przez co ma właściwości odchudzające, ujędrniające i modelujące. Endermologia to masaż, w czasie którego dwie rolki urządzenia masują konkretne partie ciała.

 

Endermologia ma za zadanie odmłodzić skórę, działając regeneracyjnie na tkankę łączną. Zabieg wymodeluje sylwetkę, usunie cellulit, a nawet nada odpowiedni kontur twarzy.

Jak działa endermologia: efekty

Zabieg wykonywany jest w salonie kosmetycznym i nie wymaga szczególnego przygotowania. Przy użyciu specjalistycznej głowicy, która składa się z dwóch rolek i komory ssącej pomiędzy nimi, fałda skórna masowana jest od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Odbywa się to pod wysokim ciśnieniem, dlatego dla bezpieczeństwa pacjenci ubierani są w specjalny kombinezon. Zabieg wpływa stymulująco na fibroblasty – komórki tkanki łącznej właściwej, które odpowiadają za produkcję kolagenu. Dzięki temu endermologia nadaje sprężystości i elastyczności skórze, odmładzając ją oraz odchudzając.

Kto powinien poddać się endermologii?

Zabieg endermologii polecany jest na przede wszystkim osobom, które chciałyby poprawić kontur twarzy. Masując pod ciśnieniem okolice twarzy, szyi i dekoltu endermologia pomaga kształtować owal twarzy, modelując ją i łagodząc zmarszczki. Osoby mające problem z cellulitem również mogą zainteresować się tym zabiegiem, ponieważ działa on podskórnie i rozbija tkankę tłuszczową, znajdującą się tuż pod zewnętrzną warstwą skóry. Endermologia kształtuje także sylwetkę, więc może być stosowana na każdej partii ciała. Masaż podciśnieniowy poprawia ukrwienie skóry, działa również terapeutycznie na ciało – wywołuje produkcję endorfiny (hormonu szczęścia), koi bóle mięśniowe i likwiduje obrzęki.

Endermologia: cena, czas trwania, przeciwwskazania

Koszt jednego zabiegu endermologii oscyluje w granicach 100-150 zł. Sam zabieg trwa pół godziny. Wykonywany może być przez kosmetyczkę. Kto nie powinien się mu poddawać:

  • kobiety w ciąży, podczas okresu lub tuż po porodzie naturalnym (do 6 miesięcy),
  • osoby z problemami układu krążenia,
  • osoby ze skłonnością do żylaków i pajęczaków,
  • osoby borykające się z chorobą nowotworową.

 

Endermologia jest zabiegiem mało zagrażającym dla ciała i zdrowia pacjenta, głównie dzięki temu, że wykonywana jest w kombinezonie i urządzenie nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Zabieg jednak powinien być poprzedzony szczegółowym wywiadem, aby upewnić się, czy pacjent może być poddany masażowi pod ciśnieniem.

 

Więcej na temat ciało cellulit
Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30