ziarna kawy
Pixabay/undulatus/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Sposoby na skórkę pomarańczową – kawa i masaż szczotką na cellulit

ziarna kawy
Pixabay/undulatus/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Domowe sposoby na cellulit to doskonały sposób na pielęgnację niedrogą i wykonywaną w czterech ścianach. Kawa, cynamon i szczotka z naturalnym włosiem są naszymi sprzymierzeńcami w walce z nierównomiernie rozłożoną tkanką tłuszczową pod naszą skórą.

 

Potocznie mówimy: skórka pomarańczowa, naukowo nazywamy go lipodystrofią. Wszystkim znany cellulit – spędzający sen z powiek wielu kobietom, nasz uciążliwy towarzysz. Szpecący ciało, wprawiający w kompleksy, skutecznie obniżający samoocenę. Nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, to problem dotykający około 85% kobiet.

Systematyczność w walce z cellulitem

Najbardziej efektywne będzie zaatakowanie wroga na kilku frontach jednocześnie. Połączenie: aktywności fizycznej, modyfikacji nawyków żywieniowych, eliminacji szkodliwych czynników oraz pielęgnacji z pewnością przyniesie upragnione rezultaty. Należy pamiętać, że wszystkie te elementy współdziałają ze sobą i nieobecność choćby jednego może znacząco utrudnić naszą kurację.

Domowe zabiegi na cellulit

Tanie, proste w przygotowaniu oraz wykonaniu oraz skuteczne – domowe sposoby walki z cellulitem:

Kawowy peeling – kawa zawiera kofeinę, która jest alkaloidem – składnikiem biologicznie aktywnym, działającym pobudzająco na komórki naszej skóry. Pamiętajmy, że kofeina ma zdolność przenikania do krwi, dlatego lepiej tego zabiegu nie wykonywać wieczorem. Rewitalizująco-pobudzające działanie kofeiny wpływa na skórę dotleniająco, pobudza jej mikrokrążenie, aktywuje lipolizę, dzięki czemu uwalniane są toksyny, a za tym idzie rozpad tkanki tłuszczowej, która przez organizm jest traktowana właśnie jak toksyna.

 

Przygotowanie: 2-3 łyżki kawy sparzmy wrzątkiem – odcedzamy, dodajemy olej kokosowy nierafinowany lub oliwkę dla dzieci w takich proporcjach, aby uzyskać jednolitą dająca się rozprowadzić emulsję. Możemy dodać jeszcze łyżeczkę miodu naturalnego, który dodatkowo odżywi, zmiękczy i uelastyczni skórę oraz szczyptę cynamonu. Cynamon – silnie pobudza mikrokrążenie krwi, dlatego należy stosować go ostrożnie, bo może „rozpalić” nogi – przy delikatnych naczynkach mogą powstać dodatkowe „pajączki”. Istnieje jeszcze opcja peelingu kawowego z żelem pod prysznic – po prostu zastępujemy nim oliwę. Aby wzmocnić ścierne działanie zabiegu, możemy dodać łyżeczkę cukru brązowego.

 

Masaż szczotką – do takiego zabiegu wykonywanego na sucho należy się stopniowo przyzwyczajać, stosując szczotkowanie najpierw pod prysznicem. Szczotkowanie jest zabiegiem głęboko detoksykującym organizm, usuwającym szkodliwe substancje. Jak wiemy odtruwanie organizmu w walce z cellulitem odgrywa kluczową rolę, dlatego stosujmy je zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Szczotkowanie dobrze wykonywać tuż przed prysznicem, ponieważ po zabiegu z wodą spłynie złuszczony naskórek. Masować należy szczotką z naturalnego włosia, z wygodną rączką – zwróćmy na to uwagę przy zakupie szczotki. Szczotkowanie wykonujemy zawsze od stóp w kierunku serca. Po 2-3 miesiącach regularnego stosowania widać efekty, ciało jest bardziej „zbite”, skóra ma ładny koloryt, jest gładka i ujędrniona. Ponadto szczotkowanie odblokowuje pory, pobudza mikrokrążenie dzięki czemu przyczynia się do rozbijania nagromadzonej pod skórą tkanki tłuszczowej, przyspiesza metabolizm, zapobiega wrastaniu włosków.

 

Działanie wszystkich zabiegów antycellulitowych wspomaga naprzemienny prysznic – raz ciepły raz zimny strumień wody na wybrane partie ciała zadziała pobudzająco – pamiętajmy, aby kończyć zawsze zimną wodą. To tylko kilka z wielu sposobów domowej walki z cellulitem, ale jeśli będziemy stosować je systematycznie w połączeniu z dietą i ćwiczeniami fizycznymi na efekt nie trzeba będzie długo czekać.

 

Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30