Kobieta o włosach ciemny blond
© lekcej/Fotolia.com

Jaki typ urody powinien farbować włosy na orzechowy blond?

Kobieta o włosach ciemny blond
© lekcej/Fotolia.com

Nowy kolor włosów powinien być dopasowany do koloru oczu, karnacji i odcienia skóry kobiety. Zestawienie tych czynników spowoduje, że zmiana koloru włosów będzie korzystną decyzją.

6 zasad doboru nowego koloru włosów

Wybierając nowy kolor, należy pamiętać o kilku prostych zasadach.

  • Po pierwsze, im jaśniejszy kolor oczu, tym jaśniejszy kolor powinny mieć włosy. W przeciwnym wypadku uzyska się efekt zbyt dużego kontrastu.
  • Po drugie, kolory skóry i włosów nie powinny mieć tego samego odcienia.
  • Po trzecie, warto pamiętać, że ciemne włosy zaostrzają rysy twarzy, natomiast jasne odcienie – łagodzą jej kontury.
  • Po czwarte, osoby z tendencją do podkrążonych oczu i wyprysków na twarzy nie powinny wybierać ciemnych kolorów włosów. Warto w tym przypadku zdecydować się na jasne odcienie. Ciemne pasują najlepiej kobietom o śniadej karnacji i ciemnych (brązowych, piwnych) oczach.
  • Po piąte, planując zmianę koloru włosów, warto przyjrzeć się kolorom ubrań w garderobie. Trzeba mieć na uwadze to, w jakich kolorach kobieta czuje się najlepiej: czy ciepłych, czy zimnych.
  • Po szóste, warto kierować się swoimi preferencjami i tym, w czym kobieta czuje się komfortowo.

Komu poleca się orzechowy blond na włosach?

Orzechowy odcień blondu jest polecany kobietom, których włosy są cienkie i delikatne. Powinny go wybierać panie o ciepłym odcieniu karnacji, których skóra ma odcienie żółci lub pomarańczy. Oczy tych kobiet są brązowe, zielone lub niebieskie, mają też ciemniejsze brwi. To przedstawicielki typu urody nazwanego jesień.

 

Orzechowy blond polecany jest także kobietom o typie urody wiosna. To panie o delikatnym, złocistym i brzoskwiniowym odcieniu skóry, która jest gładka i jasna. Miewają piegi i opalają się na brązowo. Często się rumienią. Oczy pani wiosny są niebieskie lub zielone. Ma ona ciemniejszą oprawę oczu od swojego naturalnego koloru włosów, który jest jasnym lub ciemnym blondem – od platynowego, przez słomiany aż po miodowy odcień. Włosy pani wiosny zazwyczaj mają refleksy.

 

Trzeba pamiętać o tym, że powinno się farbować włosy na kolor różniący się od podstawowego (naturalnego) o 2 tony, bez względu na to, czy celem jest rozjaśnienie czy przyciemnienie włosów. 

Przeładuj

"Hotel Paradise": Tak Klaudia El Dursi przygotowywała się do nowej roli. Jak jej poszło?

zobacz 00:45