Depilacja laserowa
© puhhha/Adobe Stock

Wskazania do depilacji laserem. Skuteczność zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa
© puhhha/Adobe Stock

Depilacja laserowa laserem diodowym to obecnie najskuteczniejsza metoda na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Skuteczność zabiegu jest zależna od rodzaju włosów i fototypu skóry, ale możliwe jest pozbycie się nawet 95% włosów z poddawanej działaniu lasera powierzchni ciała. Urządzenia IPL i VPL nie są laserami, z tego względu epilacja przy ich użyciu nie jest tak samo trwała. 

 

Depilacja laserowa z użyciem lasera diodowego jest również zalecana w przypadku wystąpienia problemu wrastających włosków. Dzięki laserowi można pozbyć się tej przypadłości do końca życia. 

Laserowe usuwanie owłosienia – jakie partie ciała można depilować laserem diodowym?

Włosy można usunąć z:

 • twarzy – broda, wąsik, policzki, baczki,
 • klatki piersiowej – w tym również z okolicy brodawek sutkowych,
 • pleców,
 • karku i szyi,
 • pach,
 • ramion,
 • przedramion,
 • dłoni i palców,
 • brzucha – linii białej,
 • pośladków,
 • bikini, okolic intymnych, w tym również spomiędzy pośladków,
 • całych nóg,
 • stóp i palców u stóp.

Skuteczność zabiegu depilacji laserowej laserem diodowym

Skuteczność depilacji jest uzależniona od fototypu skóry oraz koloru i rodzaju włosów, pod warunkiem, że przed zabiegiem zostały wyeliminowane wszystkie przeciwwskazania do depilacji laserowej. Istnieje prawdopodobieństwo, że w następstwie schorzeń lub zaburzeń hormonalnych (w tym wywołanych ciążą) włosy mogą zacząć odrastać. Depilacja laserowa jest skuteczna nawet w 95%. Efekt na poziomie 65% również jest zadowalający. W celu podtrzymania skuteczności zalecane jest przeprowadzanie zabiegów przypominających, po około roku od ostatniej wizyty. Nie jest to jednak konieczne, w przypadku gdy jest się zadowolonym z rezultatów.

Depilacja laserem diodowym ze względów higienicznych i estetycznych

Pierwszym i najczęstszym powodem chęci poddania się depilacji laserowej są względy estetyczne. Kolejnym, pojawiającym się często argumentem są również względy higieniczne. Skóra okolic intymnych nadmiernie owłosiona jest bardziej podatna na różnego typu infekcje, a inne metody pozbywania się włosów bywają nieskuteczne lub powodują podrażnienia i skaleczenia. Dlatego szczególnie polecana jest depilacja laserowa bikini i innych okolic intymnych.

Depilacja laserowa a problem wrastających włosków

Włos, który wrasta w skórę, powoduje wokół cebulki stan zapalny. Sytuacja ta jest nie tyle niebezpieczna, co nieestetyczna, ponieważ tworzy się w tym miejscu zaczerwienienie i gromadzi się ropna wydzielina. Przypadłości tej można się pozbyć za pomocą peelingów i troski o utrzymanie skóry na optymalnym poziomie nawilżenia, jednak sposoby te nie zawsze są skuteczne. Wizyta w gabinecie dermatologicznym również może być pomocna, jednak coraz częściej lekarze polecają poddanie miejsc z tendencją do wrastania włosków zabiegowi depilacji laserowej. Pod wpływem lasera włos obumiera i jest sukcesywnie wypychany przez skórę w następstwie jej naturalnego procesu złuszczania, aż do całkowitego zniknięcia. Rozległe obszary zapalne z wrośniętymi w skórę włosami mogą prowadzić do powstawania blizn i przebarwień, a w skrajnych przypadkach nawet to tworzenia się przetok.

Więcej na temat depilacja zabiegi laserowe
Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13