Kobiety w bikini
Flickr/Don Johnson 395/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Sposób na idealną strefę bikini

Kobiety w bikini
Flickr/Don Johnson 395/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Depilacja laserowa bikini to obecnie najskuteczniejszy sposób walki z owłosieniem. Jest szczególnie polecana, gdy pojawiają się problemy z wrastającymi włoskami po klasycznej depilacji i podrażnioną skórą po goleniu.

 

Depilacja laserowa polega na skierowaniu na skórę wiązki światła, która przenika do 2 mm i uszkadza mieszki włosowe. Mieszki stopniowo zanikają. Laser niszczy mieszki włosów w fazie wzrostu. Pozostałe, będące w fazie uśpienia włosy nie są niszczone. W związku z tym zabieg powinien być powtórzony około 4-5 razy w odstępach 3-8 tygodniowych. W czasie pierwszego zabiegu usuwa się maksymalnie 30% owłosienia, po zastosowaniu całej serii zabiegów – 90%.

 

Depilację laserową stosuje się w sytuacji, gdy depilowane tradycyjnymi metodami włoski wrastają. Najlepiej na depilację laserem reagują czarne włosy, ponieważ zawierają dużo barwnika. Możliwe jest jednak, że mimo zastosowania serii zabiegów włoski zaczną odrastać. Zdarza się to rzadko, jest jednak prawdopodobne zwłaszcza przy zaburzeniach hormonalnych, które powodują regenerację mieszków, lub podczas ciąży.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Miesiąc przed planowanym zabiegiem nie należy usuwać włosów mechanicznie (czyli za pomocą pęsety, wosku lub depilatora mechanicznego). Golenie włosów jest dozwolone i nie trzeba ich zapuszczać, wskazane jednak, by kilka dni przed zabiegiem już się nie golić. Przed depilacją nie można wykonywać peelingu chemicznego lub mechanicznego depilowanej powierzchni ani też się opalać (mowa zarówno o kąpielach słonecznych jak i o solarium). Niewskazane jest picie herbat ziołowych, zwłaszcza zwiększających wrażliwość na światło (jak np. z dziurawca). W przypadku przyjmowania leków antydepresyjnych należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ również nie powinny być przyjmowane podczas zabiegu. O szczegółach powinien poinformować lekarz podczas pierwszej konsultacji. Koniecznie musi także zalecić próbę uczuleniową.

Przebieg depilacji laserowej bikini

Tuż przed zabiegiem już w gabinecie skóra jest golona. Następnie przykłada się do niej głowicę lasera, każde przyłożenie to jeden tzw. strzał. Odczuwalne jest kłucie i pieczenie, ale jest ono uzależniona od indywidualnego progu bólu – niektóre panie czują jedynie lekkie ukłucie, dla innych jest to bardzo nieprzyjemne uczucie. Szczególnie, że sfera bikini jest bardzo wrażliwa. Po zabiegu zabronione jest przez przynajmniej 4 tygodnie:

  • stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu,
  • opalanie,
  • korzystanie z basenu,
  • stosowanie peelingów.

Należy nawilżać i natłuszczać skórę.

 

Jak długo trwa zabieg depilacji laserowej? Zazwyczaj jest to kilka minut. Większe partie ciała jak całe nogi mogą zająć nawet 3 godziny, jednak zabieg okolic bikini powinien być nie dłuższy niż 15 minut.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacji laserowej nie można stosować w przypadku mocno opalonej skóry – może to doprowadzić do przebarwień, a nawet poparzeń. Także kobiety w ciąży lub osoby ciężko chore nie mogą skorzystać z zabiegu, by nie obciążać dodatkowo organizmu. Na liście przeciwwskazań znajdują się m.in. choroby, które mają wpływ na strukturę skóry (np. łuszczyca, egzema, infekcje), cukrzyca typu 1, nietypowe lub niezdiagnozowane zaburzenia pigmentacji, nietypowe brodawki lub nowotwory . Jeśli w okolicy bikini znajdują się znamiona lub rany, także należy zrezygnować z depilacji. Przy używaniu urządzeń wyposażonych w prąd RF dodatkowym przeciwwskazaniem jest wszczepiony stymulator lub defibrylator serca. Przeciwwskazaniem jest także przyjmowanie leków takich jak retinoidy, antybiotyki z grupy tetracyklin, izotretinoina (Izotek, Roacutan itp.), sterydy, niektóre leki psychotropowe i antydepresyjne oraz środków zwiększających wrażliwość na światło.

 

Koszt zabiegu może się wahać od 200 do 400 złotych za okolicę bikini.


Więcej na temat depilacja zabiegi laserowe
Przeładuj

Pierwsza scena filmu "Artyści przeciw nienawiści" zaczyna się od... przekleństw Dody! Artystka zdradza kulisy tej sytuacji

zobacz 00:49