Młoda kobieta przygotowuje się do depilacji.
©yellowj/Fotolia.com

Depilacja woskiem okolic intymnych – wady i zalety depilacji brazylijskiej

Młoda kobieta przygotowuje się do depilacji.
©yellowj/Fotolia.com

Depilacja brazylijska polega na całkowitym usunięciu owłosienia z okolic intymnych. Jest to zabieg bolesny, ale skuteczny – wydepilowana skóra jest gładka nawet przez kilka tygodni. Depilacja brazylijska jest wykonywana przy użyciu gorącego wosku lub gorącej pasty cukrowej, dlatego jej wykonanie najlepiej powierzyć profesjonaliście.

 

Należy pamiętać, że owłosienie łonowe stanowi barierę i ochronę przed wnikaniem drobnoustrojów do wnętrza organizmu. Regularne całkowite jego usuwanie może być jedną z przyczyn nawracających infekcji intymnych.

 

Co to jest depilacja brazylijska?

 

Depilacja brazylijska często nazywana również całkowitą depilacją okolic intymnych polega na usunięciu włosków z krocza, wzgórka łonowego, warg sromowych oraz okolic odbytu. Podczas zabiegu konieczne jest przyjęcie pozycji podobnej do tej przyjmowanej w trakcie standardowego badania ginekologicznego, natomiast przy usuwaniu włosów z wnętrza pośladków należy położyć się na boku. Włosy usuwane są przy użyciu gorącego wosku (często na bazie wosku pszczelego) lub gorącej pasty cukrowej. Pierwsza metoda może powodować więcej podrażnień ponieważ wosk przykleja się nie tylko do włosów, ale również do skóry, która jest narażona na uszkodzenia mechaniczne w trakcie zrywania plastrów. Zapobiec ma temu talk, którym przed nałożeniem wosku lub pasty posypywana jest skóra. Pasta cukrowa ma bardziej zwartą konsystencję, dzięki czemu oblepia jedynie włosy, separując się od ciała. Ponadto w tym przypadku stosowane są wyłącznie naturalne składniki, dlatego wariant z cukrem jest polecany osobom o skłonnościach do reakcji alergicznych oraz bardzo wrażliwej skórze. Różnica pomiędzy woskiem a pastą zauważalna jest również w cenie. Cukier jest około dwa razy droższy.

 

Zalety depilacji brazylijskiej

 

Depilacja brazylijska zalecana jest szczególnie w okresie letnim. Miejsca wydepilowane łatwiej utrzymać w czystości. Zwolenniczki brazylijskiej metody usuwania włosów wskazują również jako jej zaletę intensyfikację doznań sensualnych. Dużym atutem całkowitego pozbycia się owłosienia z okolic intymnych jest również kwestia estetyczna i związany z tym wysoki komfort, szczególnie w sytuacjach intymnych czy np. podczas pobytu na plaży czy basenie. Usuwanie włosów z cebulkami daje długotrwały efekt gładkiej skóry nawet u posiadaczek bardzo grubych i ciemnych włosów.

 

Wady depilacji brazylijskiej

 

Pierwszą wadą depilacji brazylijskiej jest skrępowanie, które może towarzyszyć zabiegowi wykonywanemu w gabinecie kosmetycznym. Bardzo ważne jest, by gabinet specjalizował się w tego rodzaju depilacji, a jej wykonywanie było powierzone jedynie wysoko wykwalifikowanym specjalistom. Kolejnym argumentem, który można zaliczyć do wad brazylijskiej depilacji jest ryzyko poparzeń, infekcji (w skrajnych przypadkach nawet chorób wenerycznych) i podrażnień, które najczęściej spowodowane są brakiem umiejętności personelu oraz nieprzestrzeganiem zasad higieny. Wyrywanie włosów z cebulkami zwłaszcza z okolic intymnych wiąże się z dużym bólem. Jego intensywność jest uwarunkowana indywidualnie, ale z pewnością nie jest to przyjemny zabieg. Ponadto usunięte w ten sposób włosy mogą się kruszyć i wrastać, powodując nieestetyczne czerwone krostki, a nawet zapalenie mieszków włosowych. Depilacja brazylijska wiąże się z dużym wydatkiem, jej koszt w zależności od miasta oraz gabinetu kosmetycznego, jak również rodzaju użytego preparatu może wahać się w granicach: pasta cukrowa – od 160-300 zł, wosk – od 80 do 200 zł. Przy czym nie warto decydować się na podejrzanie niskie oferty, na tego rodzaju pielęgnacji nie należy przesadnie oszczędzać. Aby zachować gładką skórę, zabieg trzeba powtarzać – w zależności od tempa wzrostu włosków – co 3-4 tygodnie.

Więcej na temat pielęgnacja ciała depilacja
Przeładuj

"Hotel Paradise": Kto odpadł za szybko? Klaudia El Dursi zdradza, kogo jest jej najbardziej szkoda

zobacz 01:10