zabieg darsonwalizacji
©Wojciech Serwach/Fotolia.com

Darsonwalizacja na trądzik, opryszczkę i porost włosów. Na czym polega zabieg?

zabieg darsonwalizacji
©Wojciech Serwach/Fotolia.com

Darsonwalizacja to zabieg z wykorzystaniem prądu o dużej częstotliwości. Ma działanie dezynfekujące i oczyszczające skórę. Zamyka łuski włosów i stymuluje ich wzrost. Można go też stosować na trądzik i rozstępy.

Zabiegowi darsonwalizacji można poddać się zarówno w domu, jak i u kosmetyczki. Koszt jednej wizyty w gabinecie wynosi około 15 zł. Aby uzyskać trwały efekt, warto jednak wykupić lub wykonać na sobie całą serię (około 15-20).

Czym jest darsonwalizacja?

Darsonwalizacja to zabieg wykonywany przy użyciu urządzenia Darsonval. Wytwarza ono prąd o dużej częstotliwości, który jest zamieniany w energię cieplną, a przy kontakcie ze skórą powoduje wytwarzanie ozonu. W efekcie likwiduje bakterie znajdujące się na skórze, w miejscu dotknięcia końcówką urządzenia. Darsonval jest wyposażony w cztery szklane końcówki, tzw. peloty, pełniące różne funkcje. Grzebień przyspiesza porost włosów i zamyka ich łuski. Grzybek dezynfekuje skórę, a peloty punktowa i łezkowa poprawiają krążenie krwi. Cena urządzenia waha się od 90 do 200 zł.

Przed zabiegiem darsonwalizacji trzeba zdjąć biżuterię. Jeśli darsonwalizacja ma być wykonana na twarzy, najpierw należy dokładnie oczyścić i wysuszyć skórę.

Darsonwalizacja – przebieg zabiegu

Darsonwalizacja przebiega w następujący sposób:

  • pelotę dezynfekuje się, np. alkoholem 75% i umieszcza ją metalową końcówką w wyjściu urządzenia;
  • Darsonval podłącza się do sieci 220 V i uruchamia, obracając pokrętło zgodnie z ruchem wskazówek zegara; kliknięcie informuje o prawidłowym włączeniu urządzenia;
  • zabieg należy rozpocząć od ustawienia sprzętu na najniższą moc, po czym można ją zwiększyć poprzez przekręcenie pokrętła w prawą stronę;
  • następnie trzeba przyłożyć pelotę w wybrane miejsca na skórze – w jednym punkcie można ją zostawić na maksymalnie 10 sekund;
  • w trakcie darsonwalizacji można odczuć jedynie lekkie mrowienie, zabieg jest bezbolesny;
  • po zakończonym zabiegu należy ustawić najniższą moc urządzenia i wyłączyć je, po czym zdjąć pelotę ze skóry.

Jakie efekty daje darsonwalizacja?

Darsonwalizacja może być stosowana na skórze twarzy, głowy i innych zmienionych chorobowo obszarach. Zabieg pobudza krążenie krwi w skórze, ma działanie bakteriobójcze i przyspiesza gojenie się ran m.in. po usuniętych mechanicznie wypryskach. Zabieg skutecznie hamuje też rozwój opryszczki na każdym etapie choroby. Dodatkowo poprawia wchłanianie się kosmetyków. Oprócz tego likwiduje rozstępy i ujędrnia skórę. Darsonwalizacja na włosy oczyszcza i dezynfekuje skórę głowy; zamyka łuski włosowe, zmniejsza wydzielanie się sebum oraz stymuluje porost włosów.

Już teraz skorzystaj z możliwości, jaką daje Ci oferowany przez Wizaż24 kupon rabatowy i kup kremy na trądzik w niskich cenach!

Darsonwalizacja – przeciwwskazania

Zabieg darsonwalizacji nie powinien być wykonywany u osób chorych na nowotwory, aktywną gruźlicę płuc, epilepsję, trądzik różowaty oraz hirsutyzm. Nie mogą mu się poddać także kobiety w ciąży oraz ci, którzy mają zaburzenia krwawienia, gorączkę, arytmię i wszczepiony stymulator serca.

Więcej na temat trądzik zmiany skórne
Przeładuj

Oto hitowe wózki dzieci gwiazd! Najdroższy kosztował 20 tysięcy, najtańszy - niecałe 500 zł!

zobacz 01:40