Młoda kobieta zakrywa twarz dłońmi.
©deniskomarov/Fotolia.com

Przedłużanie rzęs: ile trwa, jaki jest jego koszt, czy można moczyć rzęsy oraz czym wykonywać demakijaż?

Młoda kobieta zakrywa twarz dłońmi.
©deniskomarov/Fotolia.com

Przedłużanie rzęs pozwala je zagęścić, wydłużyć lub podkręcić. Do wyboru są rzęsy syntetyczne, jedwabne bądź z futra norek. Zabieg trwa od 1,5 do 3 godzin. Przez 24-48 godzin po doklejeniu należy unikać kontaktu rzęs z wodą oraz wilgotnym, gorącym powietrzem.

 

Koszt zabiegu przedłużania rzęs waha się od około 100 do nawet 400 zł. Zależy od wybranej metody: 1:1, 2:1 lub 3:1 i rodzaju doczepianych rzęs. Warto wiedzieć, że przez krótki czas po zabiegu rzęsy mogą powodować niewielki dyskomfort.

 

Jakie rodzaje rzęs są dostępne?

 

Istnieje wiele rodzajów doczepianych rzęs. Mogą być syntetyczne, jedwabne lub z futra norek. Dwa pierwsze rodzaje są sprężyste i miękkie, dzięki czemu prawie nie czuje się ich po założeniu. Rzęsy z norek są nieco cięższe i mogą powodować uczulenie. Różnią się tez kształtem – niektóre są bardziej, a inne mniej podkręcone – oraz długością.

 

Ile czasu zajmuje zabieg przedłużania rzęs?

 

Czas zabiegu przedłużania rzęs zależy od rodzaju stosowanej metody (1:1, 2:1 lub 3:1), a więc oczekiwanego efektu. Im gęstsze mają być – tym potrzeba więcej czasu. Na długość trwania zabiegu wpływają gęstość i ilość naturalnych rzęs klientki. Ważne jest też doświadczenie osoby, która wykonuje zabieg. Najlepiej zarezerwować sobie na niego od półtorej do nawet trzech godzin.

 

Kiedy i dlaczego trzeba uzupełniać rzęsy?

 

Doklejane rzęsy wypadają razem z naturalnymi, dlatego co jakiś czas trzeba je uzupełniać. Zwykle trzeba to zrobić po 2-3 tygodniach. U kobiet, które pocierają rzęsy bądź śpią na brzuchu, z twarzą poduszce, ten czas się skraca.

 

Czy rzęsy można moczyć?

 

Doczepiane rzęsy są wodoodporne, jednak przez 24 godziny po ich doklejeniu nie można ich moczyć. Najlepiej ich nie dotykać, aby klej użyty przy zabiegu mógł całkowicie wyschnąć. Przez ten czas zaleca się spanie na plecach, by rzęsy się nie wyginały. Do 48 godzin po doczepieniu dobrze jest unikać gorącej kąpieli i prysznica, a także wizyt w saunie.

 

Demakijaż a przedłużane rzęsy

 

Oleje zawarte np. w preparatach do demakijażu rozpuszczają klej używany do doklejania sztucznych rzęs. Z tego powodu należy zamienić produkty używane oczyszczania do twarzy i oczu z zawartością olejków. W zamian można stosować np. płyny micelarne.

 

Źle wykonany zabieg może być niebezpieczny

 

Doklejane rzęsy mogą osłabić naturalne, a także wywołać podrażnienie i uczulenie w okolicach oczu. Przed wyborem kosmetyczki lub stylistki rzęs należy dobrze sprawdzić opinie o nim oraz kwalifikacje osoby mającej wykonać zabieg.

Przeładuj

Kiedy premiera drugiej części "365 dni"?! Jak koronawirus wpłynął na plany produkcji? Zdradziła Anna Maria-Siekulcka!

zobacz 02:56