Baby botox
East News

Baby Botox - co to takiego?

Baby botox
East News

Czym różni się od zwykłego botoksu? Wyjaśniamy!

 

Gwiazdy, np. Jessica Alba i Cara Delevingne, nie ukrywają, że lubią zabiegi z toksyną botulinową, czyli popularnym "botoksem". Nic dziwnego! To skuteczny, szybki i mało inwazyjny sposób, by ukryć lub zmniejszyć zmarszczki, wygładzić skórę i prewencyjnie zadziałać przeciwstarzeniowo, bo jak wiadomo, na zrelaksowanej skórze zmarszczki pojawiają się mniejsze i… później.

 

ZOBACZ TAKŻE: Alternatywa dla botoksu? Bursztynowa terapia odmładzająca, która pokochały gwiazdy

 

Botoks ma też jednak i wady. Wiele osób narzeka, że po zabiegu mimika twarzy zmienia się, a buzia wygląda jak nieruchoma maska o - czasem - nienaturalnych rysach, np. karykaturalnie uniesionych brwiach. To oczywiście nie wina botoksu, tylko jego zbyt dużej dawki, ale właśnie z powodu takiego zarzutu wymyślono zabieg Baby Botox.

 

Na czym polega Baby Botox?

Baby Botox to zabieg, po którym mięśnie porażone są toksyną botulinową o wiele łagodniej, zatem nie zastygają w bezruchu - ich ruchomość jest ograniczona jedynie w niewielkim stopniu. Zabieg wykonuje się takimi samymi preparatami, jak standardowe zabiegi z użyciem toksyny botulinowej. Bo Baby Botox to nie inny preparat! To zabieg, podczas którego wstrzykuje się jego mniejsze dawki. Ponadto  podawany jest za pomocą zastrzyków w wielu miejscach, a nie zaledwie kilku, jak w przypadku zwykłego zabiegu z botoksem.

 

Zalety Baby Botox

Ten zabieg ma ich więcej, niż wad! Nadaje twarzy zrelaksowany wygląd i zmniejsza widoczność linii mimicznych, np. na czole, wokół oczu lub tzw. zmarszczek króliczych u nasady nosa. Baby Botox jest też zwykle tańszy, ponieważ do jego przeprowadzenia wykorzystuje się mniej preparatu.

 

Niestety, Baby Botox nie  sprawdzi się w każdej sytuacji. Będzie za słaby, jeśli zmarszczki mimiczne są już utrwalone, a bruzdy głębokie. Wtedy lepiej postawić na klasyczny botoks.

Oba zabiegi dają efekt na 3-4 miesiące, maksymalnie pół roku.

 

ZOBACZ TEŻ: Nici kontra zmarszczki. Czy to zabieg dla ciebie?

Więcej na temat botoks medycyna estetyczna
Przeładuj

Oto hitowe wózki dzieci gwiazd! Najdroższy kosztował 20 tysięcy, najtańszy - niecałe 500 zł!

zobacz 01:40