wykonywanie tatuażu z henny
© ninelutsk/Fotolia.com

Tatuaż zmywalny – henna, airbrush tattoo i naklejane ozdoby

wykonywanie tatuażu z henny
© ninelutsk/Fotolia.com

Sztuczne tatuaże, czyli nietrwałe i zmywalne, to próba przed zrobieniem trwałego tatuażu, ale i doskonały sposób na jednorazową zmianę wyglądu i stworzenie spójnej stylizacji, na przykład w stylu rockowym.

 

Tatuaże wyglądają bardzo efektownie, jednak wiele osób ma wątpliwości, czy chce mieć taką ozdobę do końca życia. Podobny rezultat można uzyskać za pomocą sztucznych tatuaży, które można potraktować jako próbę przed zrobieniem trwałego. Wśród pań najpopularniejsze są tatuaże z henny, ale panowie często decydują się na tatuaże rękawy.

Zmywalne naklejane tatuaże

Od zeszłego lata niesłabnącą popularnością cieszą się naklejane tatuaże w różnych wzorach i kolorach. Srebrne i złote, hit ostatniego sezonu, efektownie mienią się na opalonym ciele i śmiało mogą zastąpić biżuterię. Sposób naniesienia ich na ciało jest bardzo prosty – wystarczy przyłożyć je do ciała papierem z naklejką, zwilżyć i po kilku chwilach oderwać niepotrzebną część. Tatuaż utrzymuje się maksymalnie kilka dni, a i to pod warunkiem, że nie będzie narażony na otarcia. Gdy się znudzi, można go łatwo zmyć, używając oliwki kosmetycznej.

 

Wybór wzorów jest bardzo bogaty i obejmuje zarówno strzałki, piórka, klasyczne bransolety, jak i inicjały czy imiona. Osoby, które nie znalazły jeszcze swojego wzoru, mogą złożyć indywidualne zamówienia. Niektóre sklepy wymagają wysłania gotowej grafiki wektorowej lub rastrowej, inne oferują przygotowanie całego projektu.

Zmywalne tatuaże z henny

O wiele trwalsze się zmywalne tatuaże z henny. Mogą być wykonane w salonach tatuażu, ale także w salonach urody. Szczególnie w typowo turystycznych miejscowościach można spotkać osoby, które mają swoje stanowiska wzdłuż zatłoczonych alejek i wykonują tatuaże od ręki. Tatuaż z henny utrzymuje się od 1 do nawet 6 tygodni.

 

Decydując się na zmywalny tatuaż z henny, należy mieć pewność co do tego, czym będzie on wykonywany. Henna naturalnie jest brązowa i nie powinna wywoływać reakcji alergicznej, choć zawsze zaleca się wykonanie wcześniej próby uczuleniowej. O wiele większe ryzyko alergii niesie korzystanie z czarnej henny (ang. black henna), która zazwyczaj jest pełna sztucznych składników, w tym silnie uczulającej parafenylenodiaminy (PPD).

Tatuaż airbrush

Tatuaże airbrush są nanoszone metodą wtryskiwania. Tatuażysta nakłada na skórę szablon, a następnie za pomogą aerografu nakłada pigment. Airbrush tattoo mogą być jedno- lub wielokolorowe, dzięki czemu można wykonać bardzo fantazyjne wzory. Ten typ tatuażu zmywalnego utrzymuje się do siedmiu dni.

Tatuaż rękaw – propozycja dla odważnych

Na rynku dostępne są także tak zwane tatuaże rękawy, które mają postać rysunku nadrukowanego na cienkim, przypominającym rajstopy, materiale. Nakładany na ramię i przedramię, ma imitować tradycyjny tatuaż. Producenci proponują rozmaite wzory, wśród których dostępne są zarówno monochromatyczne, jak i wielobarwne. Z pewnością to dobry sposób na zrobienie jednorazowego piorunującego wrażenia, jednak z bliska nietrudno dostrzec, że jest to tylko sztuczny tatuaż.


Więcej na temat ozdabianie ciała
Przeładuj

Grzegorz Hyży zniknął z sieci! Co się z nim dzieje? Tłumaczy Agnieszka Hyży!

zobacz 02:15