Kobieta, która ma malowane usta
Image by Lifetimestock.com

Jak walczyć ze zmarszczkami wokół ust, tzw. zmarszczkami palacza?

Kobieta, która ma malowane usta
Image by Lifetimestock.com

Zmarszczki palacza to drobne, pionowe zmarszczki pojawiające się w okolicy ust. Wbrew obiegowej nazwie nie powstają tylko u osób palących papierosy. Pojawiają się wskutek naturalnego starzenia się skóry i utraty przez nią sprężystości. Ćwiczenia, masaże oraz zabiegi kosmetyczne mogą zmniejszyć widoczność tego typu zmarszczek.

Ćwiczenia zmniejszające zmarszczki wokół ust

Widoczność „zmarszczek palacza” pomagają pozbyć się ćwiczenia twarzy, np. joga twarzy. Należy wykonywać je przynajmniej 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem, przez ok. 3 minuty (opisaną poniżej serię ćwiczeń możesz powtarzać).

 

  • Zaciskanie ust: przyciśnij do siebie mocno dolną i górną wargę, wsuń obie do ust tak, żeby nie było widać koloru warg, potrzymaj ściśnięte usta przez sekundę i rozluźnij, powtórz to 10 razy.
  • Dziubek: zrób z ust „dziubek”, złóż je i wysuń do przodu najdalej, jak się da, po sekundzie rozluźnij usta, powtórz to 10 razy.
  • Wysuwanie szczęki: wysuń dolną szczękę do przodu, najdalej jak się da, po sekundzie przywróć ją do naturalnej pozycji, powtórz to 10 razy.

Masaż twarzy zmniejszający widoczność zmarszczek wokół ust

Masaż wykonuj podczas nakładania kremu pielęgnacyjnego na twarz, regularnie, przynajmniej raz dziennie, przez 3 minuty.

 

  • Kreślenie kółek: skórę wokół ust masuj opuszkami palców, wykonując delikatne, koliste ruchy. Niech trwa to ok. 10 sekund.
  • Oklepywanie: opuszkami palców oklepuj intensywnie okolice, w których pojawiają się „zmarszczki palacza”, przynajmniej przez 10 sekund.
  • Kreślenie kółek: po oklepywaniu ponownie kreśl kółka opuszkami palców.

Domowe zabiegi kosmetyczne na „zmarszczki palacza”

Podstawowym zabiegiem kosmetycznym, który pomoże w zmniejszeniu widoczności zmarszczek, jest regularne nawilżanie i odżywianie skóry twarzy. Możesz stosować do tego kremy przeznaczone do skóry dojrzałej lub naturalne środki, np. olej kokosowy, olej arganowy lub olej z wiesiołka. Do wykonywanych w domu kosmetyków dodawaj kwas hialuronowy, dostępny w sklepach z naturalnymi kosmetykami. Kwas hialuronowy odżywia i wzmacnia włókna kolagenowe, odpowiadające za sprężystość skóry. Również delikatny peeling, wykonywany raz lub 2 razy w tygodniu, pomoże zwiększyć jej ukrwienie i napięcie. Do wykonania takiego peelingu możesz wykorzystać zmielony cynamon lub fusy z kawy.


Przeładuj

Trendy na wiosnę 2020 w pigułce. Oto 5 największych hitów, które będziemy nosić tej wiosny

zobacz 01:14