ładna pani
Image by LifetimeStock.com

Tłuste ryby pomogą pozbyć się wyprysków i wzmocnią paznokcie

ładna pani
Image by LifetimeStock.com

Zdrowe odżywianie ma korzystny wpływ nie tylko na stan zdrowia. Prawidłowo funkcjonujący organizm odwdzięczy się nam ładną cerą, mocnymi paznokciami i nienaganną sylwetką.

Zdrowe odżywianie a odchudzanie

Stosując się do zasad zdrowego odżywiania, można przy okazji pozbyć się kilku nadprogramowych kilogramów lub po prostu utrzymać aktualną masę ciała, jeżeli jest prawidłowa. Prawidłowo funkcjonujący układ pokarmowy sprawia, że organizm nie magazynuje na czarną godzinę energii w postaci tłuszczu. Prawidłowo odżywiony organizm ma też energię niezbędną do wykonywania ćwiczeń – coraz bardziej intensywnych i pozwalających na coraz widoczniejsze wyrzeźbienie ciała.

Zdrowe odżywianie a cera

Jedną z podstawowych zasad zdrowego odżywiania się jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Oprócz korzyści w postaci zmniejszenia głodu, oczyszczania organizmu z toksyn i zwiększenia poziomu energii (organizm zmęczony to zwykle odwodniony), dzięki wypijaniu 2 litrów wody dziennie skóra staje się sprężysta i nawilżona. Jeśli organizm nie jest nawilżany od wewnątrz, nic nie pomogą nawet najdroższe kremy. Elastyczność skóry poprawia także krzem (występuje w kaszy gryczanej i bananach), a cynk i witamina C stymulują produkcję kolagenu. Tłuste ryby morskie, będące doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, pomogą nie tylko zachować prawidłowy poziom cholesterolu, ale sprawią, że pryszcze szybko znikną.

Zdrowe odżywianie a włosy i paznokcie

Włosy i paznokcie, by być w dobrej formie, potrzebują diety obfitującej w białko, witaminy (A, E, z grupy B) i składniki mineralne. Szczególnie ważny jest krzem, miedź i cynk, które zapobiegają wypadaniu włosów, wzmacniają paznokcie i pobudzają je do wzrostu. Bardzo ważne jest też dbanie o białko, które pobudza nowe włosy do wzrostu na miejsce tych, które wypadły.


Więcej na temat zdrowe diety
Przeładuj

Lewandowska, Sienkiewicz, Boruc... Te gwiazdy pokazały swoje brzuchy szybko po porodzie!

zobacz 02:18