Kobieta ze związanymi włosami i zadbanymi, lecz bujnymi brwiami
©Alexander Molofeev/Fotolia

Jak zapuścić brwi przed regulacją?

Kobieta ze związanymi włosami i zadbanymi, lecz bujnymi brwiami
©Alexander Molofeev/Fotolia

Umiejętna regulacja brwi nada im pożądany kształt i pozwoli nam cieszyć się wymarzoną oprawą oczu. Osiągnięcie sukcesu nie będzie trudne, jeśli przestaniemy traktować brwi po macoszemu i przed udaniem się do specjalisty przestaniemy używać pęsety.

 

Brwi są ozdobą twarzy, która nadaje jej wyrazistości i charakteru. Nie bez powodu rosną nad oczami i traktowane odpowiednio mogą odmienić każdą buzię. Jak dbać o brwi, żeby były ładne i kształtne? Najpierw trzeba je skutecznie zapuścić i zagęścić, a potem wyregulować, pamiętając przy tym, aby:

 • Regularnie stosować olejek rycynowy. To wspaniały i tani kosmetyk, na tyle gęsty i lepki, że nie spływa z brwi ani rzęs, a jednocześnie pielęgnuje i odżywia. Jest bardzo wydajny i dostępny w każdej aptece. Najlepiej nanosić go na włoski na noc starą, czystą szczoteczce po maskarze. Wcierany w miejsca z ubytkami może pobudzić do wzrostu ukryte włoski, które wreszcie przebiją skórę. Zamiennie możemy brwi traktować wazeliną, balsamem do ust, olejem kokosowym, kapsułkami keratynowymi czy odżywkami do rzęs i brwi.
 • Schować pęsetę. Bardzo ciężko będzie nie zaglądać ciągle w lusterko i nie marzyć o wyrwaniu choćby kilku niepokornych, zbędnych włosków. W chwilach słabości pomocna może być długa, asymetryczna grzywka, która częściowo przysłoni wszystko to, co tak bardzo nam nad oczami przeszkadza i brwi będą mogły odrastać w spokoju. W zależności od tempa rośnięcia włosków, zapuszczanie brwi przed regulacją może potrwać kilka tygodni, nawet do miesiąca.
 • Rysować z umiarem. Lekkie optyczne zagęszczenie i wypełnienie jest oczywiście dozwolone, ale warto zachować umiar i nie stosować bardzo ciemnych kredek czy cieni. Nie chcemy przecież wyglądać demonicznie, złowrogo, starzej lub smutno. Ważny jest odpowiedni kształt brwi, by nie wyglądać na wiecznie zdziwioną osobę.
 • Suplementować. Dostarczanie ciału niezbędnych składników odżywczych procentuje gęstymi, bujnymi włosami, mocnymi brwiami i rzęsami oraz twardymi, nierozdwajającymi się paznokciami.
 • W razie potrzeby używać henny (ale nie czarnej). Brwi będą wówczas optycznie grubsze i nieco bardziej wyraziste, zwłaszcza przy umiejętnym farbowaniu preparatem także skóry w celu nadania odpowiedniego kształtu. Należy jednak uważać, aby brwi nie były ciemniejsze od włosów, aby nie wyglądać komicznie.

   

 • Szerokie brwi powinny pasować do kształtu twarzy. Jak zapuścić i wymodelować szerokie brwi?
 • Rozdzielać brwi można pęsetą albo plastrami. Jak wyregulować zrośnięte brwi?
 • Podczas regulacji brwi włoski usuwamy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Jak regulować brwi?
 • Nitkowanie brwi jest ekologicznym i naturalnym zabiegiem. Nitkowanie brwi a ich idealny kształt
 • Podniesienie brwi i lifting czoła przeprowadzane są w znieczuleniu. Podniesienie brwi i lifting czoła.

Więcej na temat pielęgnacja twarzy depilacja
Przeładuj

Pierwsza scena filmu "Artyści przeciw nienawiści" zaczyna się od... przekleństw Dody! Artystka zdradza kulisy tej sytuacji

zobacz 00:49