Młoda koreanka testuje krem do twarzy.
©Ratthaphon Bunmi/stock.adobe.com

Koreański sposób na zadbaną skórę

Młoda koreanka testuje krem do twarzy.
©Ratthaphon Bunmi/stock.adobe.com

Z czym najbardziej kojarzy nam się Daleki Wschód? Powszechnie wiadomo, że Azjaci na wszystko mają swoje sposoby. Tym razem odkrywamy koreańską zręczność w walce o… piękną cerę! Sprawdź jak zadbać o swoją skórę w zupełnie nowym stylu.

 

Większość z nas skupia swoją uwagę na kosmetykach doraźnie kryjących niedoskonałości, a rynek europejski w większości oferuje produkty, których celem jest korygowanie konkretnych mankamentów. Inaczej rzecz się ma w Azji - chińskie, japońskie i koreańskie koncerny stawiają przede wszystkim na pielęgnację i ochronę skóry. Tamtejsze kobiety bardzo poważnie traktują dbanie o skórę, codzienne rytuały są dla nich źródłem przyjemności, a sztukę pielęgnacji opanowały do perfekcji. Chcesz zadbać o skórę w kompleksowy sposób? Sprawdź jak robią to Koreanki.
 

Oczyszczanie skóry to podstawa

 

Nie wystarczy dokładne umycie twarzy raz dziennie przed snem. Koreanki oczyszczają cerę nawet trzy razy w ciągu dnia! Co ważne, samo przetarcie skóry wacikiem nasączonym mleczkiem lub płynem micelarnym nie daje pożądanego efektu - warto użyć olejku myjącego i kosmetyków na bazie wody (takich, które pod wpływem H2O zamieniają się, na przykład, w oczyszczającą piankę). Poświęć na zabieg oczyszczania trochę więcej czasu - pozwól, by serum rozpuściło resztki makijażu i pozbyło się innych zanieczyszczeń.

 

Nie bój się złuszczania naskórka

 

Wybierając peeling sięgnij po taki, który w składzie zawierał będzie kwas hialuronowy lub mlekowy. Regularne złuszczanie skóry blokuje powstawanie zaskórników oraz ogranicza przetłuszczanie się cery. Mieszkanki Korei peelinguja skórę codziennie - azjatyckie produkty są znacznie łagodniejsze od europejskich. W Polsce wystarczy wykonywać ten zabieg raz lub dwa razy w tygodniu.

 

Akcja tonizacja!

 

Tonizacja to ważny element koreańskiego rytuału. Używając toniku pozbywamy się resztek zanieczyszczeń i przywracamy barierę ochronną skóry. Uwaga przy dobieraniu produktu - unikaj specyfików, które w składzie zawierają alkohol - to wysusza cerę!

 

Kremy remedium dla skóry

 

Kremy stosowane przez Koreanki mają charakter nawilżający bądź nawadniający. Istotna jest kolejność ich aplikacji - jako pierwszy na skórę nakładany jest specyfik mający za zadanie zapobieganie uciekaniu wody ze skóry, następnie w cerę wciera się krem nawilżający, którego aktywne składniki przetransportują wodę w głąb skóry.

 

Maskowanie nie - maska tak!

 

Tak zwane “maski płachtowe” cieszą się wśród Azjatek ogromną popularnością. Są bardzo łatwe w aplikacji, a ich struktura pozwala skórze wchłonąć maksymalną ilość substancji odżywczych. Kuracja taką maską zajmuje około 20 minut, a jej efekty utrzymują się nawet do dwóch tygodni.

Przeładuj

Patrycja Markowska strajkowała w ważnej sprawie! "Gubimy się!"

zobacz 02:40