Blondynka z czystą cerą
Flickr/Maria Morri/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Oczyszczenie cery w gabinecie kosmetycznym

Blondynka z czystą cerą
Flickr/Maria Morri/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Zabiegi na twarz u kosmetyczki, które oczyszczają naskórek są potrzebne zwłaszcza ludziom młodym, u których najczęściej występuje cera tłusta i trądzikowa. Usuwanie nadmiaru sebum skutecznie przeciwdziała powstawaniu zaskórników. Ze specjalistycznych zabiegów oczyszczających mogą jednak korzystać również osoby z cerą suchą, wrażliwą, a nawet naczynkową, bo na każdej z nich gromadzi się martwy naskórek, który sprawia, że skóra twarzy jest matowa i wydaje się zmęczona.

 

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki zapewnia dużo intensywniejszą regenerację niż zabiegi wykonywane samodzielnie, dlatego warto od czasu do czasu uzupełnić o nie codzienne domową pielęgnację. W salonie kosmetycznym można wybrać któryś z następujących zabiegów:

1. Peeling chemiczny twarzy.

Peeling chemiczny twarzy ma na celu złuszczenie naskórka poprzez naniesienie chemicznej substancji żrącej, która niszczy wierzchnie warstwy skóry i jednocześnie pobudza je do gojenia się. Roztwór nanosi się na twarz za pomocą gazika albo pędzelka i w momencie wystąpienia zaczerwienienia przerywa się działanie. Taki zabieg daje natychmiastowy efekt – skóra zaczyna produkować więcej kolagenu, staje się bardziej odżywiona i elastyczna. W zależności od oczekiwanych efektów można wybierać pomiędzy różnymi rodzajami peelingów chemicznych: migdałowym, glikolowym, salicylowym, pirogronowym, cytrynowym, itd.

 

Poszczególne rodzaje peelingów różnią się od siebie intensywnością działania, dlatego dla każdego przewidziany jest inny czas trwania, a na pełną terapię składa się różna liczba zabiegów. Na przykładzie peelingu kwasem glikolowym wygląda to następująco:

 

Czas trwania zabiegu: ok. 30 min (kontakt kwasu ze skórą trwa ok. 5 min)

Liczba zabiegów w terapii: 6–8

Odstępy czasowe między zabiegami: 10–14 dni

Cena za jeden zabieg: 150–200 zł

2. Oczyszczanie laserem IPL.

Silnie oczyszczające działanie ma naświetlanie laserem IPL, które stosuje się zwłaszcza w leczeniu trądziku. Na dokładnie oczyszczoną skórę nakłada się serum, które wprowadzane jest w głębsze partie skóry dzięki ultradźwiękom lasera. Zabieg wykonany pięciokrotnie w tygodniowych odstępach mobilizuje komórki do regeneracji i usuwa przebarwienia skórne. Najlepszy efekt daje w połączeniu z mikrodermabrazją diamentową.

 

Czas trwania zabiegu: od 20 min do 1 h

Liczba zabiegów w terapii: 2–6

Odstępy czasowe między zabiegami: 3–4 tygodnie

Cena za jeden zabieg: ok. 450 zł

3. Oksybrazja.

Oksybrazja to inaczej peeling tlenowo-wodny, podczas którego w skórę wtłaczany jest tlen pod ciśnieniem. Martwe komórki zostają wówczas oderwane i usunięte. Po zabiegu oksybrazji skóra jest staje się gładka, nawilżona, pozbawiona złuszczeń, a pory zostają znacznie zwężone.

 

Czas trwania zabiegu: ok. 45 min

Liczba zabiegów w terapii: 10

Odstępy czasowe między zabiegami: 7 dni

Cena za jeden zabieg: ok. 100 zł


Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05