Kąpiel parafinowa dłoni
© AlexOakenman/Fotolia.com

Parafina zapewni dłoniom piękny wygląd

Kąpiel parafinowa dłoni
© AlexOakenman/Fotolia.com

Zabieg parafinowy na dłonie warto wykonać zwłaszcza wtedy, kiedy ich skóra jest szczególnie podatna na podrażnienia, np. zimą. Parafina nie tylko wspomaga regenerację naskórka, stymulując wydzielanie łoju, ale ułatwia też wchłanianie substancji odżywczych zawartych w kosmetykach.

 

Zabieg parafinowy na dłonie można wykonać w gabinecie kosmetycznym. Trwa on około trzydziestu minut.

Kiedy potrzebny jest zabieg parafinowy na dłonie?

Jesienią i zimą, kiedy skóra narażona jest na działanie niskich temperatur, deszcz oraz wiatr, należy zapewnić dłoniom szczególną ochronę. Czasem nawet noszenie rękawiczek nie zapobiega przesuszeniu skóry i podrażnieniom. Warto wówczas zdecydować się na wizytę w gabinecie kosmetycznym i profesjonalny zabieg parafinowy na dłonie.

Jak zabieg parafinowy działa na dłonie?

Nagrzewanie dłoni parafiną sprawia, że skóra zaczyna produkować większe ilości łoju. Dzięki temu skóra w naturalny sposób natłuszcza się, co przyspiesza proces jej regeneracji. Również ogrzewanie dłoni ma korzystny wpływ na stan skóry. Skóra staje się dzięki temu lepiej nawilżona, łatwiej wchłania też kosmetyki pielęgnacyjne. Zabieg parafinowy na dłonie rozluźnia też mięśnie. Regularne poddawanie się takim zabiegom wizualnie odmładza dłonie.

Jak przebiega zabieg parafinowy na dłonie?

Trwający ok. pół godziny zabieg zacznie się od peelingu dłoni. Na dłonie nałożona zostanie następnie maseczka odżywcza. Potem trzykrotnie zamoczysz dłonie w rozgrzanej do ok. 50 stopni Celsjusza parafinie. Cienka warstwa stężałej parafiny powinna zostać na dłoniach. Następnie założysz foliowe rękawice, a na nie rękawice frotte. Po 20 minutach będziesz mogła zdjąć je oraz warstwę parafiny. Zabieg parafinowy na dłonie kosztuje od 20 do 50 zł. Cena zależy od renomy gabinetu kosmetycznego.

Przeciwwskazania do zastosowania zabiegu

Z zabiegu nie mogą korzystać osoby, które cierpią na osteoporozę, mają świeże rany i blizny, są uczulone na parafinę, chorują na egzemę, grzybicę lub inne choroby skóry.

 

Więcej na temat manicure pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Wzruszające wyznanie Anny Dereszowskiej: "Straciłam mamę w wieku 9 lat, na szczęście..."

zobacz 02:10