Kobieta nakładająca krem na twarz
©razoomanetu/Fotolia

Najlepszy wypełniacz zmarszczek: krem, maseczka czy serum?

Kobieta nakładająca krem na twarz
©razoomanetu/Fotolia

Po 25. roku życia skóra zaczyna powoli tracić jędrność. Na rynku jest wiele kosmetyków, poprawiających elastyczność skóry twarzy. Są dostępne m.in. kremy, maseczki, serum czy ampułki wypełniające zmarszczki.

 

Wypełniacz zmarszczek to przede wszystkim kosmetyk, który stara się zatrzymać proces starzenia się skóry. Zmniejszona produkcja kolagenu sprawia, że skóra wiotczeje, traci jędrność i elastyczność. Wypełniacz zmarszczek ma za zadanie właśnie utrzymać ją nadal w dobrej kondycji. Na zmarszczki można stosować:

1. Kremy przeciwzmarszczkowe – najpopularniejszy wypełniacz zmarszczek, który polecany jest paniom około 30. roku życia. Są to produkty uniwersalne - regenerują, nawilżają, odżywiają i odmładzają skórę, głównie dzięki zawartości antyutleniaczy (witamina A, C i E).

 

2. Kremy z fitohormonami – przeznaczone przede wszystkim dla pań, które są w okresie przekwitania. Kremy zawierają hormony roślinne i przeciwdziałają spadkowi kobiecego hormonu płciowego – estrogenu. Powoduje on kurczenie się skóry, która jest cienka i pozbawiona jędrności.

 

3. Serum przeciwzmarszczkowe – skuteczniejsze od kremu z powodu zwiększonego stężenia wyciągów roślinnych, witamin oraz protein. Serum potrafi wypełnić zmarszczki i poprawić owal twarzy w szybkim czasie. Jest droższe od kremu, ale daje długotrwały efekt.

 

4. Kapsułki i ampułki – to skoncentrowane kosmetyki, zawierające tyle samo składników odżywczych i mineralnych, co serum czy krem. Stosuje się je raz na jakiś czas, wmasowując w skórę twarzy i szyi. Pod względem skuteczności często porównywane są do serum.

 

5. Maseczki przeciwzmarszczkowe – zawierają substancje pobudzające krążenie krwi i uelastyczniające tkanki zewnętrzne skóry. Mają o wiele więcej substancji odżywczych niż kosmetyki na co dzień, dlatego powinny być stosowane 2-3 razy w tygodniu. Polecane kobietom już przed 30. rokiem życia. Działają bezpośrednio na produkcję kolagenu i elastyny.

 

6. Peeling przeciwzmarszczkowy – kosmetyk podobny do maseczki, jednak zawiera cząsteczki pobudzające skórę do wzmocnienia ukrwienia i produkcji kolagenu. Peeling złuszcza zewnętrzną warstwę naskórka, nadając mu świeży wygląd. Zmarszczki stają się mniej widoczne, skóra napina się, zwężają się rozszerzone pory, a przebarwienia znikają.

 

Oprócz kosmetyków na wypełnienie zmarszczek można skorzystać również z wizyty w salonie kosmetycznym – masaż ujędrniający czy peeling mechaniczny za pomocą kwasu glikolowego ujędrniają skórę twarzy.


Przeładuj

Co Basia Kurdej Szatan sądzi o nowej prowadzącej "Dance, dance, dance"? "To już mnie..."

zobacz 01:44