Lenor reklamowy
Fotolia

Czujesz letnie kwiaty, widzisz… chłopaka, który dał Ci takie na pierwszej randce po zakończeniu gimnazjum. Czujesz zielone jabłko i widzisz… siebie, na wakacjach u babci na wsi?! Tak, to możliwe! Według badania Lenor Bottle a Moment, 80 proc. osób jest w stanie przywołać wspomnienie podczas wąchania konkretnych zapachów.

Które wspomnienia są najsilniejsze? Jak twierdzą badania, te związane z wydarzeniami z dzieciństwa (52 proc.), z wakacji (31 proc.), a także... to oczywiste - kojarzące się z wyjątkowymi romantycznymi momentami (31 proc).

Ale to nie wszystko! Te same badania wykazały, że istnieją konkretne zapachy, które są istotne przy odtwarzaniu swoich wspomnień.

Macie takie? Na pewno!

 

Nasze ulubione zapachy wywołują najmocniejsze wspomnienia. Według badań Lenor Bottle a Moment szczególnie istotne w tworzeniu wspomnień zapachy to: bryza oceanu (30 proc. wskazań), wanilia (29 proc.) i róża (27 proc.). Ale bardzo ważne dla nas są też zapachy związane z bliskimi: woń perfum babci (36 proc.), zapach koszulki partnera - 29 proc. wskazań, czy body dziecka – 13 proc wskazań. 

Nasz umysł automatycznie zapamiętuje różne zapachy, a następnie łączy je z odpowiednimi chwilami, których doświadczamy – wyjaśnia dr Rachel Herz, psycholog zapachu. – Dzięki 50 milionom receptorów węchowych, zapachy mogą sprawić, że dane zdarzenie nabierze silnie emocjonalnego znaczenia, dlatego kiedy czujemy ponownie daną woń, możemy przywołać powiązane z nią wspomnienie. 

Co jeśli przywracanie w pamięci wyjątkowych chwil w życiu, byłoby możliwe dzięki zapachowi... naszych ubrań? Nowy Lenor pomaga doświadczyć takich wyjątkowych chwil i wracać do nich przy każdym praniu z dodatkiem odpowiedniego zapachu z gamy Lenor.

 

Np. Amber Flower, który został stworzony przez jeden z najbardziej znanych “nosów” - francuską senselierkę Catherine Ganahl – i opracowany w oparciu o tradycyjne techniki dotyczące kompozycji. Zapach Lenor składa się z ponad 60 bogatych i intrygujących składników zapachowych. Ledwie 25 ml płynu Lenor ma intensywność zapachu... bukietu 100 róż!

 

Spróbujcie!

Letnia łąka
Lenor reklamowy
...
Fotolia
Letni deszcz
Lenor reklamowy
...
Fotolia
Morska bryza
kobieta w stroju kąpielowym nad morzem
...
Pixabay/Ben_Kerckx/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Róże
Lenor
...
East News
Perfumy babci
Lenor reklamowy
...
Fotolia
Ubranie ukochanej osoby
Lenor reklamowy
...
Fotolia
Wanilia
Lenor reklamowy
...
Fotolia
Zapach ubranek dziecka
Lenor reklamowy
...
Fotolia
Więcej na temat perfumy
Wyniki plebiscytu:
Letnia łąka...
Letni deszcz...
Morska bryza...
Róże...
Perfumy babci...
Ubranie ukochanej osoby...
Wanilia...
Zapach ubranek dziecka...