kobieta poddająca się zabiegowi wolumetrii
©Fotos 593/Fotolia

Odzyskanie owalu twarzy oraz natychmiastowy efekt liftingujący – wolumetria

kobieta poddająca się zabiegowi wolumetrii
©Fotos 593/Fotolia

Wolumetria policzków i ust przywraca utracony z biegiem lat młodzieńczy wygląd twarzy. Wykorzystywany w zabiegu kwas hialuronowy ma działanie ujędrniające, wygładzające oraz rewitalizujące skórę.

Czym jest wolumetria?

Wolumetria jest to modelowanie owalu twarzy poprzez korekcję i przywrócenie utraconej objętości tkanek miękkich. Zabieg ten daje efekty zbliżone do liftingu, ale jest mniej inwazyjny. Jako wypełniacz w wolumetrii stosuje się kwas hialuronowy stabilizowany lub sieciowany, który jest gęstszy od kwasu zazwyczaj stosowanego do wypełniania zmarszczek. Ponadto jest zupełnie niewyczuwalny pod skórą ponieważ ma zbliżoną do niej gęstość i strukturę. Kwas hialuronowy jest doskonały do wypełniania utraconej objętości podbródka i policzków. Dzięki powiększeniu nim ust jednocześnie spłyceniu ulegają zmarszczki wokół nich. Zabieg wolumetrii pozwala pozbyć się problemu wiotkiej i pozbawionej elastyczności skóry.

Wolumetria policzków – przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu wolumetrii policzków kwasem hialuronowym to:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • czynne infekcje wirusowe lub bakteryjne,
  • nowotwory,
  • uczulenie na składniki środka znieczulającego oraz jakikolwiek składnik preparatu wypełniającego,
  • aktywne zmiany skórne, np. trądzik, opryszczka, atopowe zapalenie skóry,
  • cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, choroby nerek, choroba niedokrwienna serca,
  • skłonność do bliznowacenia, przerostu blizn, czyli tworzenia tzw. koloidów.

Ponadto na 5-6 dni przed zabiegiem nie wskazane jest stosowanie aspiryny oraz leków przeciwkrzepliwych i przeciwzapalnych.

Wolumetria policzków – na czym polega zabieg

Po wyeliminowaniu wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu wolumetrii policzków, okolica, która będzie nastrzykiwana zostaje posmarowana specjalnym kremem znieczulającym lub wykonuje się zastrzyk. Kwas hialuronowy wprowadzany jest pod skórę za pomocą cienkiej mikrokaniuli. Wówczas możliwe jest odczuwanie niewielkiego „rozpierania” podskórnego. Osoba wykonująca zabieg po aplikacji implantu wykonuje masaż modelowanej okolicy w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu. Zabieg trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut, jest bezkrwawy i praktycznie bezbolesny.

Rekonwalescencja, trwałość efektów i cena wolumetrycznego liftingu

Efekty po zabiegu wolumetrii policzków są widoczne natychmiast i utrzymują się od 6 do 18 miesięcy. Kwas hialuronowy jest sukcesywnie metabolizowany przez organizm ludzki. W okolicy, gdzie został wstrzyknięty wypełniacz skóra może być kilka dni drażliwa, zaczerwieniona i lekko opuchnięta. W miejscach wkłucia mogą pojawić się niewielkie siniaki. W ciągu 7 dni po zabiegu niewskazane jest opalanie się oraz intensywny wysiłek fizyczny. Cena zabiegu: od 1800 zł.


 

Więcej na temat pielęgnacja twarzy Lifting
Przeładuj

"Hotel Paradise": Tak Klaudia El Dursi przygotowywała się do nowej roli. Jak jej poszło?

zobacz 00:45