Olejki do włosów
© zest_marina/Fotolia.com

Włosy cieniowane do ramion z grzywką - pielęgnacja

Olejki do włosów
© zest_marina/Fotolia.com

Cieniowane włosy do ramion wzmocni się nakładając na końcówki preparaty z awokado. Jeżeli włosy mają tendencję do wypadania, warto zastosować szampon ze skrzypem polnym.

 

Cieniowanie włosów polega na etapowym ścinaniu, tak aby włosy na zewnątrz były krótsze niż te znajdujące się pod spodem. „Piórkowanie” optycznie zwiększa objętość włosów, więc cieniowane włosy do ramion to dobre rozwiązanie dla osób z cienkimi i oklapniętymi włosami.

Cieniowane włosy do ramion a podcinanie końcówek

Pierwszym etapem pielęgnacji włosów jest regularne podcinanie końcówek, czyli mniej więcej co pół roku lub częściej - co 3-4 miesiące. Cieniowanie włosów powoduje, że końcówki są cieńsze i delikatniejsze niż przy równym cięciu. Pocieniowane włosy są bardziej podatne na rozdwajanie się. Podcinanie niesfornych końców sprawia, że włosy wyglądają zdrowiej i rozczesują się łatwiej.

Preparaty na rozdwojone końcówki włosów cieniowanych

Dodatkowym wzmocnieniem włosów cieniowanych będzie stosowanie preparatów na rozdwojone końcówki. Dostępne w postaci olejków, fluidów i mgiełek najczęściej zawierają witaminę A, E, kwas hialuronowy i ekstrakty roślinne np. olejek z awokado. Kwas oleinowy zawarty w awokado przeciwdziała wypadaniu włosów i pobudza ich wzrost. Olejek na końcówki można stosować codziennie na mokre lub suche włosy. Niewielką ilość produktu (wielkości ziarnka grochu), wciera się we włosy i pozostawia do wyschnięcia.

Włosy do ramion – szampon i odżywka do włosów cieniowanych

Jeżeli włosy mają rozdwojone końcówki i wypadają, najlepiej wybierać szampony i odżywki do włosów zniszczonych z tendencją do wypadania, np. ze skrzypem polnym. Jeśli są cienkie i oklapłe wtedy najlepiej sprawdzi się kosmetyk zwiększający objętość, szczególnie w przypadku grzywki. Gęsta grzywka wygląda o wiele estetyczniej niż przylizana i oklapnięta na czole.

Włosy cieniowane do ramion a grzywka

Jeśli grzywka przetłuszcza się szybciej od reszty włosów, można zastosować suchy szampon. Kosmetyk wygląda tak samo jak lakier do włosów. Spryskuje się nim włosy w odległości około 20-30 centymetrów, pozostawia przez około minutę i lekko rozczesuje. Jeżeli grzywka przetłuszcza się warto zastosować szampon do włosów przetłuszczających się. Warto też pamiętać, aby przed każdym użyciem suszarki, prostownicy lub lokówki nakładać na włosy (suche lub mokre) preparat ochraniający przed wysoką temperaturą. Takie kosmetyki chronią włosy do temperatury nawet 200 stopni Celsjusza.

 

Więcej na temat kosmetyki do włosów zioła
Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30