dziewczyna suszy zdrowe włosy u fryzjera
Image by LifetimeStock.com

Witaminy A, B, C i H na wypadające włosy

dziewczyna suszy zdrowe włosy u fryzjera
Image by LifetimeStock.com

Witaminy są niezbędne, by włosy mogły szybko rosnąć i zdrowo wyglądać. Najistotniejsze witaminy dla włosów to A, B, C, i H. Witaminy te sprawią również, że włosy przestaną wypadać.

Witamina A na wypadanie włosów

Witamina A korzystnie wpływa na strukturę włosów, ponieważ wzmacnia je, zapobiega wypadaniu i nadaje im blasku. Oprócz tego, wpływa na prawidłowy metabolizm cebulek włosa. Kiedy brakuje jej w organizmie włosy przestają rosnąć, wypadają i stają się łamliwe. Znajduje się w takich produktach spożywczych, jak: jajka, wątróbka, nabiał, pomidory, papryka i zielone warzywa.

Witaminy z grupy B na wypadanie włosów

Witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12) również warto przyjmować przy wypadaniu włosów. Chronią one włosy przed chorobami, wypadaniem i poprawiają ich pigmentację. Regularne ich przyjmowanie przyspieszy porost włosów, poprawi ich wygląd i nada im blask. Największe źródła witamin z grupy B to mięso wieprzowe, nabiał, ziemniaki, brokuły, pieczarki i banany.

Witamina C na wypadanie włosów

Witamina C, która jest przeciwutleniaczem (neutralizuje działanie wolnych rodników) doskonale wpływa na stan włosów i poprawia krążenie. Odpowiednia jej ilość w organizmie sprawia, że włosy stają się miękkie w dotyku, lśniące i zdrowe. Dużo jej zawierają owoce cytrusowe, natka pietruszki, aronia i czarna porzeczka.

Witamina H, czyli biotyna na wypadanie włosów

Witamina H zapobiega wypadaniu włosów i regeneruje cebulki. Witaminę H można odnaleźć w takich produktach jak sardynki, wątróbka, marchew, pomidory, grzyby, orzechy i migdały. 


Więcej na temat pielęgnacja włosów
Przeładuj

Ewa Kasprzyk będzie jak babcia Wolańska w czwartej części "Kogla Mogla"?! Wszystko przez... Shakirę!

zobacz 02:36