Weekend w SPA
© Dasha Petrenko/Adobe Stock

Odpoczynek w SPA, czyli idealny pomysł dla przyjaciółek

Weekend w SPA
© Dasha Petrenko/Adobe Stock

Każda kobieta ma czasem ochotę na spędzenie kilku dni w SPA - relaks i zabiegi upiększające. Niestety często nie pokrywa się to z planami mężów, narzeczonych czy partnerów, którzy traktuję te zachcianki jako wybitnie damskie. Właśnie dlatego to najlepsza okazja, aby na tego typu weekend wybrać się w towarzystwie przyjaciółek.

 

Obecnie wypad do SPA można zorganizować w bardzo przystępnej cenie. Wiele z ośrodków wypoczynkowych i hoteli ma tego typu usługi wpisane już w cennik pobytu. Ponadto jeśli wcześniej zdecydujemy się na skorzystanie z oferty i rezerwację miejsc, można skorzystać z bardzo atrakcyjnych rabatów.

Odwiedziny w SPA czy wyjazd - co wybrać?

Oczywiście w każdym z miast są hotele, które oferują basen, masaże czy zabiegi upiększające na ciało. Jeśli jednak dysponujemy wolnym weekendem, zachęcamy do wyjazdu. Po pierwsze - można wybrać atrakcyjną lokalizację i po odmładzających kąpielach w wodach termalnych, udać się na spacer czy zwiedzanie lokalnych atrakcji, a po drugie - wyjazd z dala od domu znacznie zmniejsza ryzyko, że właśnie będziemy tam pilnie potrzebni.

 

Dobrze zaplanować taki weekend wcześniej i skonsultować wybór daty i lokalizacji z przyjaciółkami. Wtedy każda z nich będzie mogła zapisać termin w kalendarzu, rezerwując go na wspólny wypad. Dodatkowo SPA to 100% odpoczynek - bez formalnych strojów, makijażu, układania włosów itp. Przed koleżankami nie trzeba się wstydzić i w końcu można porozmawiać na każdy temat.

Ekskluzywny hotel czy kameralny apartament?

Wybór oferty zależy oczywiście od funduszów. Ważne, aby mierzyć siły na zamiary. Pamiętajmy, że wiele kameralnych ośrodków również oferuje dostęp do strefy SPA, gdzie z wysokiej klasy zabiegów można skorzystać w bardzo atrakcyjnej cenie. W takie dni liczy się przede wszystkim wspólne towarzystwo. Planując wyjazd warto zwrócić uwagę na dojazd, jeśli decydujemy się na podróż samochodem, pamiętajmy że nie jest dobrym pomysłem spędzenie w nim całego dnia. Zwłaszcza, że weekend zawsze zbyt szybko się kończy. Długa podróż często zwiększa ryzyko nieplanowanych zdarzeń na trasie, opóźnień czy niestety awarii, na które nie mamy wpływu. Poza tym męczy i zwykle po niej znów potrzebujemy odpoczynku. Idealnie jeśli uda się wyjechać za miasto, ale miejsce nie będzie zbyt oddalone od domu. Warto przejrzeć oferty okolicznych hoteli i pensjonatów. Zwłaszcza, jeśli dodatkowo miejsce jest wyjątkowo piękne, co gwarantuje dodatkowe pomysły na spędzenie wolnego czasu.

Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13