Niebieskooka blondynka
Pixabay/TaniaVdB/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Szampony dla blondynek do włosów naturalnych i farbowanych

Niebieskooka blondynka
Pixabay/TaniaVdB/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Szampon do włosów blond oprócz usuwania zanieczyszczeń ma za zadanie ochronę koloru – zarówno na włosach naturalnych, jak i farbowanych. Pod wpływem słońca naturalny blond szybko matowieje, a farbowany z powodu szybkiego wypłukiwania się pigmentów – żółknie. Dlatego blondynki szczególnie powinny zwracać uwagę na to, by działanie ich szamponu nie pozostawało bez wpływu na kolor włosów i wybierać szampony przeznaczone dla włosów blond.

Szampon rumiankowy

Szampony naturalne są najzdrowsze dla włosów, ponieważ za ich właściwości myjące nie odpowiadają drażniące detergenty, lecz oczyszczające i pielęgnujące ekstrakty ziołowe. Na włosy blond świetnie działa kwiat rumianku. Rumiankowy szampon do włosów jest nie tylko zdrowy, ale również wydobywa głębię koloru. Dodatkowo nadaje świetliste refleksy i zmiękcza włosy, a więc rozwiązuje częsty u blondynek problem matowych, pozbawionych energii włosów. Naturalny ekstrakt z rumianku wnika głęboko w cebulki, dlatego działanie szamponu na jego bazie jest długotrwałe. Regeneruje włosy od wewnątrz, dzięki czemu są one zdrowsze i mocniejsze, a ich struktura – odbudowana. Poza tym szampony rumiankowe chronią przez promieniowaniem UVB, na które szczególnie narażone są delikatne włosy blond. Dzięki rumiankowi fryzura nabiera miękkości, sprężystości i blasku.

Szampon fioletowy

Szampony fioletowe świetnie sprawdzają się na włosach farbowanych, zwłaszcza na odcieniach blond, które lubią być niesforne i nabierać żółtych refleksów. Za nadawanie platynowego odcienia włosom w szamponach fioletowych odpowiada chłodny fioletowy barwnik, który oprócz tego, że zapewnia pożądany kolor, opóźnia konieczność kolejnego malowania, nadaje włosom blask i regeneruje ich strukturę. Nie barwi przy tym włosów i nie nadaje im fioletowego odcienia.


Przeładuj

Ewa Kasprzyk będzie jak babcia Wolańska w czwartej części "Kogla Mogla"?! Wszystko przez... Shakirę!

zobacz 02:36