kobieta nawilża suchą cerę
Image by LifetimeStock.com

Sucha skóra twarzy – nawilżanie właściwymi kosmetykami

kobieta nawilża suchą cerę
Image by LifetimeStock.com

Skóra na twarzy przeważnie staje się sucha w zimie, kiedy temperatura powietrza jest niska. Cera staje się podrażniona, zaczerwieniona, szorstka, a potem złuszcza się. Suchą skórę twarzy możesz samodzielnie pielęgnować w domu. Należy zapewnić jej odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie.

Kremy i maści na suchą skórę

Na suchą skórę warto stosować wszelkiego rodzaju kremy i maści natłuszczające, odżywcze i regenerujące. Zaleca się te, które mają w składzie lipidy, kwas mlekowy, owocowy i mocznik, czyli składniki pobudzające wzrost naskórka. Ponadto przy zakupie pielęgnacyjnych kremów do suchej skóry powinno zwracać się uwagę czy posiadają filtr UV. Twarz należy smarować kremem rano i wieczorem po dokładnym umyciu.

Maseczki na suchą skórę

Maseczki także są doskonałym pomysłem na suchą i podrażnioną skórę. Do nawilżenia i natłuszczenia skóry można stosować żółtkową i owocową maseczkę. Maseczkę warto nakładać na twarz 2-3 razy w tygodniu, najlepiej wieczorem przed pójściem spać.

  • maseczka z żółtka

Przed nałożeniem na twarz żółtka należy położyć na nią na 5-10 minut ręcznik zwilżony gorącą wodą. Następnie na twarzy trzeba rozsmarować żółtko i pozostawić na 30 minut. Po tym czasie maseczkę powinno się zmyć chłodną wodą. Maseczkę warto stosować 2 razy w tygodniu, najlepiej na noc.

  • maseczka owocowa

Owocową maseczkę można przygotować z truskawek i malin. Owoce należy dokładnie rozgnieść widelcem, po czym dodać do nich jedną łyżkę śmietany. Całość trzeba dokładnie wymieszać i nałożyć na twarz na 15 minut i zmyć ciepłą wodą. Maseczkę owocową powinno się stosować raz w tygodniu.

Demakijaż suchej skóry

 

Demakijaż powinien odbywać się za pomocą mleczka kosmetycznego, które nie naruszy warstwy ochronnej naskórka. W dodatku mleczko nawilży i natłuści cerę. Zaleca się unikać zbyt częstego przemywania twarzy ciepłą wodą, która dodatkowo wysusza skórę. Kąpiel maksymalnie powinna trwać 15 minut.

Tonik na suchą skórę

Warto też pamiętać o toniku. Powinien to być tonik bezalkoholowy, przeznaczony do skóry suchej.

Jeśli powyższe metody nie nawilżą suchej skóry trzeba udać się do dermatologa w celu konsultacji. Specjalista powinien przepisać receptę na odpowiednie maści lub kremy natłuszczające.


Więcej na temat pielęgnacja skóry
Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00