Ruda dziewczyna z jasną cerą
Flickr/Eddy Van 3000/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Leczenie przebarwień na twarzy. Domowe i naturalne metody

Ruda dziewczyna z jasną cerą
Flickr/Eddy Van 3000/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Przebarwienia na twarzy możesz usunąć przeróżnymi sposobami. Plamki na ciele powiązane są z problemami skórnymi i nadmiernym opalaniem. Poznaj sprawdzone metody na przebarwienia na twarzy.

Co powoduje powstanie przebarwień?

 

Występujące przebarwienia na twarzy zależą od wielu bodźców. Mogą to być zaburzenia w zasięgu przebiegu melanogenezy, czyli tworzenia się barwnika skóry, który umożliwia powstanie opalenizny. Wynikiem tego procesu jest nierówny rozkład pigmentu w okolicach komórek skóry. Objawia się nieładnymi przebarwieniami, występującymi głównie na twarzy. Szkodliwe jest również zażywanie leków hormonalnych, czy opalanie blizn po trądziku.

Pięć domowych sposobów na przebarwienia

1. Starty świeży ogórek i sok z cytryny mogą być przydatne na rozjaśnianie plamek na twarzy. Mieszankę nakładaj miejscowo na przebarwienia i trzymaj na twarzy przez 15-20 minut. Stosuj ją 3 razy w tygodniu.

2. Na rozjaśnianie przebarwień na twarzy można stosować wywar z rumianku. Zaparz torebkę zioła w połowie szklanki gorącej wody, a następnie dodaj do niej sok z cytryny. Otrzymanym tonikiem przemywaj twarz dwa razy dziennie.

3. Oprócz cytryny, pomocny na przebarwienia jest sok ze startego ziemniaka, którym również należy oczyszczać plamki raz dziennie. Ziemniak zawiera substancję rozjaśniającą.

4. Naturalnym środkiem na przebarwienia cery jest maślanka. Nakłada się ją na płatki kosmetyczne, po czym stosuje na przebarwienia.

5. Kolejny sposób na przebarwienia na twarzy to wymieszanie łyżki sody z niewielką ilością wody. Uzyskaną papkę należy nanieść na twarz na kilka minut. Maseczkę stosuje się 3 razy w tygodniu.

Rozjaśnianie przebarwień w gabinecie kosmetycznym

Specjaliści do rozjaśnienia przebarwień stosują mikrodermabrazję, która połączona jest z peelingiem chemicznym. Kuracja powoduje, że powierzchowne przebarwienia będą niewidoczne po miesiącu, jeśli założymy, że wykonujemy ją raz w tygodniu. Dzięki terapii zewnętrzna część naskórka jest ścierana przy pomocy kryształków diamentu i korundu.

 

Jeśli masz na twarzy oprócz przebarwień, blizny po trądziku zaleca się zastosowanie tej metody. Kuracja jest bezbolesna, jedyny minus to zaczerwienienia na twarzy, które znikną po kilku godzinach. Kolejnym sposobem jest zastosowanie peelingu chemicznego. U kosmetyczki zabieg przeprowadzany jest kwasem migdałowym bądź glikolowym. Na początku kuracji specjalistka odtłuści skórę. Dalej, przy użyciu płatków kosmetycznych zaczyna nanosić kwas na plamy, po czym smaruje nim całą powierzchnię skóry. Później na twarzy umieszczany jest krem, który łagodzi pracę kwasów. Po zakończeniu zabiegu, na twarzy będą widoczne zaczerwienia utrzymujące się przez kilka godzin. Należy zastosować od czterech do dziesięciu zabiegów w odstępie dwóch tygodni.

 

Po usunięciu przebarwień pamiętaj o stosowaniu kremów z wysokim, ochronnym filtrem. Zabezpieczą skórę przed niebezpiecznym promieniowaniem UV i powstrzymają pojawienie się kolejnych zmian barwnikowych. 


Przeładuj

Ania z "Hotelu Paradise" jest zadowolona z tego jak wypadła w programie? To naprawdę szczere wyznanie uczestniczki

zobacz 02:11