Długie, kręcone włosy
©sonyazhuravetc/Fotolia

Masaż i olejki jako domowe sposoby na szybki porost włosów

Długie, kręcone włosy
©sonyazhuravetc/Fotolia

Marzysz o długich włosach i stosujesz różne preparaty. Nic tak nie poprawi kondycji twoich włosów jak masaż i dobór właściwych olejków. Te domowe sposoby na porost włosów pomogą w codziennej pielęgnacji i wpłyną stymulująco na cebulkę włosa.

Masaż jako sposób na szybki porost włosów

Masaż skóry głowy to świetny sposób na porost włosów – jest to zabieg relaksacyjny i odprężający, ale na tym nie kończą się jego zalety. Może on także okazać się pomocny w przyspieszeniu porostu włosów. Zabieg ten pobudza ukrwienie, a tym samym odżywia i dotlenia cebulki włosów, stymulując je do wzrostu.

 

Masaż rozpoczyna się w okolicy czoła, następnie opuszkami palców delikatnie wykonuje się ruchy okrężne, stopniowo przesuwając je w stronę karku. Masaż można wykonywać na sucho, jak również w trakcie mycia włosów. Warto być systematycznym i zabieg przeprowadzać codziennie. Na rynku dostępne są także specjalne, przeznaczone do tego celu masażery, ale równie skutecznie można masować głowę przy użyciu szczotki z szeroko rozstawionymi ząbkami, czy też tylko za pomocą opuszków palców.

Olejki jako sposób na szybki porost włosów

O prawidłowy stan skóry głowy można także zadbać stosując na jej powierzchnię odpowiednio dobrane oleje. Jest to skuteczny sposób na porost włosów - pomagają one nawilżyć i odżywić skórę głowy, zahamować wypadanie włosów oraz stymulować cebulki do wzrostu. Najpopularniejsze olejki to:

 

  • olej rycynowy - poprawia on nawilżenie skóry, wzmacnia cebulki oraz stymuluje mikrokrążenie. Jego wielkim atutem jest także cena – kosztuje około 2 zł.

 

  • olejek imbirowy oraz olejek z papryczki chili wykazują silne działanie rozgrzewające, dzięki czemu poprawiają krążenie skóry głowy, a tym samym pobudzają cebulki do wzrostu.

 

  • olejek musztardowy, rozmarynowy, laurowy oraz łopianowy także stymulują porost włosów.

 

  • indyjskie mieszanki olei – Khadi, Amla, Sesa - powstrzymują wypadanie włosów, wzmacniają cebulki, a także działają przeciwłupieżowo.

Na co zwrócić uwagę przy olejowaniu skóry głowy?

Olejując skórę głowy, należy olej aplikować delikatnie i nie szarpać przy tym włosów. Bardzo pomocne jest użycie strzykawki, dzięki której można nałożyć olej bezpośrednio na skórę głowy. Po nałożeniu oleju warto poświęcić minutę lub dwie na delikatny masaż skóry głowy, który dodatkowo pobudzi krążenie. Aby olejek zaczął działać na włosy powinien na nich pozostać co najmniej przez pół godziny. Później można go spłukać letnią wodą i umyć dokładnie całą głowę. Olejowanie warto robić 2-3 razy w tygodniu.


Przeładuj

Najmodniejsze fryzury na rok 2021. Hitem jest "syrenka", ale zobaczcie modern mullet. To dopiero odjazd

zobacz 02:09