kobieta na plaży
Image by Lifetimestock.com

Sól morska do włosów: wróg czy sprzymierzeniec?

kobieta na plaży
Image by Lifetimestock.com

Sól morska jako kosmetyk do włosów zyskuje coraz większą popularność. Ma właściwości oczyszczające i złuszczające skórę. Kiedyś traktowano ją jako wroga włosów z powodu przesuszania ich podczas morskich kąpieli.

 

Sól morska to jeden z najnowszych kosmetyków wykorzystywanych w produktach proekologicznych i naturalnych. Stosowana jako dodatek do maski, płukanki czy szamponu wzmacnia włosy poprzez oczyszczanie i złuszczanie skóry głowy oraz usuwanie wszelkich zanieczyszczeń.

Sól morska do włosów: działanie

Sól morska ma działanie wzmacniające, oczyszczające i złuszczające, ale tylko w rozważnych dawkach. Każda z nas pamięta, jakie skutki dla włosów ma kąpiel w morzu. Tuż po niej włosy przypominają siano, są łamliwe, osłabione i trudno je okiełznać. Wszystko za sprawą ich „odwodnienia”. Włosy, które narażone są na dużą ilość soli morskiej powinny być silnie nawilżane (np. poprzez olejowanie).

Sól morska do włosów: stosowanie

Sól morską powinno się wykorzystać w celach kosmetycznych tylko raz na kilka tygodni – w zwiększonej ilości przesuszy włosy, które staną się matowe i bez połysku. Można zakupić kosmetyki, które zawierają ją w składzie. Można również dodać samemu odrobinę soli morskiej do szamponu, maski czy płukanki.

 

Kuracja solą morską sprawi, że włosy staną się mocniejsze, a skóra włosów oczyszczona. Nie można jednak wykorzystywać jej zbyt często, bo sprawimy, że włosy stracą odpowiedni poziom nawilżenia. A włosy „odwodnione” to włosy suche, łamliwe, wypadające i po prostu zniszczone.

 

Przeładuj

"Hotel Paradise": Tak Klaudia El Dursi przygotowywała się do nowej roli. Jak jej poszło?

zobacz 00:45