Slugging
© shefkate/Fotolia.com

Domowe zabiegi na twarz: slugging, czyli nawilżanie twarzy wazeliną kosmetyczną

Slugging
© shefkate/Fotolia.com

Slugging to nawilżanie twarzy za pomocą wazeliny kosmetycznej i kremu nawilżającego, które odpowiednio zaaplikowane, tworzą efekt odżywczej maseczki na twarz. Zabieg wykonuje się przed snem, aby po przebudzeniu następnego dnia cieszyć się promienną i nawilżoną cerą.

 

Nawilżające zabiegi na twarz to ratunek dla przesuszonej cery, zwłaszcza w okresie zimy oraz w pełni gorącego lata, kiedy skóra jest najbardziej narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Slugging to silnie nawilżająca kuracja, dlatego nie jest polecana dla osób z cerą trądzikową lub z tendencją do przetłuszczania się. Wazelina kosmetyczna w połączeniu z tłustym kremem to rodzaj maseczki na twarz, która najlepsze rezultaty przyniesie suchej bądź tymczasowo przesuszonej skórze.

Slugging - na czym polega domowa pielęgnacja twarzy?

Slugging to rodzaj zabiegu na twarz, jaki można przeprowadzić samodzielnie w domu. Do jego wykonania potrzebne są: wazelina kosmetyczna oraz dobry krem nawilżający. Kuracja ma na celu silnie nawilżyć przesuszoną skórę twarzy, dlatego nie jest polecana osobom z cerą tłustą i trądzikową. Slugging wykorzystuje okluzyjne właściwości wazeliny kosmetycznej, która tworzy na skórze film chroniący przed utratą wody oraz szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, jak suche powietrze czy klimatyzacja. Dodatkowo połączenie z kremem nawilżającym wzmacnia działanie kosmetyku, czego efektem jest gładka i miękka w dotyku cera.

Nawilżanie twarzy - jak wykonać slugging, krok po kroku

Przed nałożeniem kosmetyków należy wykonać dokładny demakijaż twarzy. Zabieg nawilżający najlepiej przeprowadzić tuż przed snem. Wazelina kosmetyczna pozostawia na skórze bardzo tłusty film, dlatego nie sprawdza się do nakładania w ciągu dnia czy pod makijaż. Po oczyszczeniu twarzy wystarczy nałożyć na skórę ulubiony krem nawilżający, a na wierzch zaaplikować grubą warstwę wazeliny. Zabieg celowo wykonuje się w nocy, aby podczas snu skóra miała kilka godzin na regenerację i dokładne wchłonięcie się odżywczych substancji z zaaplikowanych kosmetyków. Przed pójściem spać warto zabezpieczyć poduszkę, np. ręcznikiem kąpielowym, aby nie pobrudzić jej tłustą wazeliną.

Nawilżanie twarzy wazeliną kosmetyczną - efekty

Działanie kremu nawilżającego i grubej warstwy wazeliny spowoduje, że rano cera będzie wyglądać świeżo i promiennie. Po przebudzeniu wystarczy pozostałości kosmetyku zmyć wacikiem nasączonym kwiatowym hydrolatem, płynem micelarnym czy zwykłym tonikiem odświeżającym.

Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52