Dłonie kobiety trzymające buteleczkę z kosmetykiem.
© Andrey Cherkasov/Adobe Stock

Pielęgnacja skóry skip care - na czym polega najnowszy trend w pielęgnacji cery?

Dłonie kobiety trzymające buteleczkę z kosmetykiem.
© Andrey Cherkasov/Adobe Stock

Pielęgnacja cery skip care to ograniczenie stosowanych na co dzień kosmetyków do minimum. Zwolennicy nowego trendu w pielęgnacji twierdzą, że zbyt duża ingerencja w funkcje ochronne czy procesy regeneracyjne skóry skóry może przynieść odwrotny efekt od zamierzonego. Ich zdaniem, im mniej kosmetyków stosuje się na co dzień, tym lepiej.

 

Pomysł na to, by codzienna pielęgnacja skóry twarzy składała się z wielu etapów, pojawił się wraz z modą na koreańską pielęgnację, która cieszy się, już od wielu lat, ogromną popularnością. Tajemnicą nieskazitelnej cery Koreanek jest wieloetapowy rytuał pielęgnacyjny i stosowanie wielu kosmetyków jednocześnie. Trend skip care to nowa filozofia dbania o cerę, która głosi zupełnie odwrotnie i polega na tym, że im mniej preparatów pielęgnacyjnych używa się, tym lepiej dla skóry.

Na czym polega skip care?

Skip care to trend w pielęgnacji cery, który polega na ograniczeniu stosowanych codziennie kosmetyków do minimum. “Skip” to słowo z języka angielskiego, które w dosłownym znaczeniu oznacza “pominąć” i na tym właśnie opiera się idea minimalizmu. Do codziennej pielęgnacji cery wystarczą jedynie 4 kosmetyki: preparat do oczyszczania twarzy, nawilżający krem  bazowy, krem z filtrem oraz serum o działaniu odpowiednim do potrzeb skóry, np.: przeciwzmarszczkowym, odżywczym, antyoksydacyjnym.

 

Skóra posiada naturalną zdolność regeneracyjne a otulona płaszczem wodno-lipidowym jest w stanie utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. Według zwolenników minimalizmu pielęgnacyjnego, nie trzeba jej w tych procesach dodatkowo pomagać, stosując wiele różnorodnych kosmetyków pielęgnacyjnych każdego dnia. Ich zdaniem nadmierna pielęgnacja chemicznymi preparatami pozbawia cery naturalnych zdolności do przechodzenia procesów, które w sposób naturalny poprawiają jej ogólną kondycję.  

Pielęgnacja skóry skip care - jak działa na skórę?

Ograniczenie ilości stosowanych kosmetyków na co dzień (w tym również preparatów do makijażu) ma pozytywny wpływ na cerę. Kluczem do osiągnięcia sukcesu w pielęgnacji jest odpowiedni dobór środków pielęgnacyjnych zgodnie z potrzebami i problemami skórnymi. Stosując dobry krem na dzień, można zrezygnować z kremu na noc, a używając emolientów do kąpieli - z balsamów do ciała. W pielęgnacji skip care popularnością cieszą się również kosmetyki 2w1 lub 3w1, takie jak: krem BB czy kosmetyki do twarzy, które posiadają dodatkowo filtr UV, chroniący skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

 

Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04