Kobieta w saunie
© ikonoklast_hh/Fotolia.com

Fińska sauna – oczyszcza z toksyn i odchudza

Kobieta w saunie
© ikonoklast_hh/Fotolia.com

Sauna fińska jest suchą sauną. Temperatura w pomieszczeniu może sięgać nawet 100 stopni Celsjusza, a poziom wilgotności jedynie 10%. Zabieg w saunie fińskiej jest gorętszy niż łaźnia parowa – pod wpływem wysokiej temperatury skóra się poci a włosy ulegają przesuszeniu.

 

Działanie sauny fińskiej polega między innymi na zwiększaniu odporności, poprawie kondycji i stymulowaniu układu krążenia.

Działanie sauny fińskiej

Pod wpływem wysokiej temperatury można liczyć na następujące efekty:

  • obniżenie ciśnienia krwi,
  • rozluźnienie mięśni,
  • zwiększenie czynności serca,
  • oczyszczenie organizmu z toksyn.

Uwaga! Z sauny nie powinny korzystać kobiety w ciąży, ponieważ tak wysoka temperatura jest szkodliwa dla płodu i może nawet wywołać poronienie.

Sauna fińska a odchudzanie

Samego korzystanie z sauny fińskiej nie można traktować jak kuracji odchudzającej, ale z pewnością dzięki swoim właściwościom wspomoże ten proces. Podczas jednego pobytu w saunie organizm spala aż 300 kalorii. Dodatkowo zabieg poprawia krążenie, przyspiesza metabolizm i umożliwia oczyszczenie organizmu z toksyn, co jest też bardzo istotne podczas walki z kilogramami. Nie można jednak poprzestać na zabiegach – najskuteczniejsze jest połączenie aktywności fizycznej, zdrowej diety i zabiegów kosmetycznych.

 

Więcej na temat sauna
Przeładuj

Doda zdradziła nam, gdzie odbędzie się druga edycja koncertu "Artyści przeciw nienawiści"

zobacz 00:49