Maseczka na opuchnięte oczy
© puhhha/Fotolia.com

Sposoby na worki pod oczami oraz zmęczone i opuchnięte oczy - żelowa maska na oczy i domowe okłady

Maseczka na opuchnięte oczy
© puhhha/Fotolia.com

Opaska na oczy z żelu to wygodny i skuteczny sposób, aby zmniejszyć worki pod oczami i opuchliznę na powiekach. Maskę wypełnioną żelem wystarczy włożyć na kilkanaście minut do zamrażalnika, a następnie zaaplikować na oczy. Na opuchnięte powieki pomagają również: okłady z ogórka, awokado lub mleka. 

 

Worki pod oczami i opuchnięte oczy mogą być oznaką zmęczenia, stresu, braku snu, nadużywania alkoholu czy nieprawidłowej diety. Najszybszym sposobem na ukrycie nieprzespanej nocy jest aplikacja kolorowych kosmetyków w okolice delikatnej skóry wokół oczu. Problemy z cerą zatuszuje dobrze dobrany korektor pod oczy. 

Żelowa opaska na oczy - jak używać? 

Maska na oczy przypomina okulary wypełnione w środku specjalnym żelem. Stosowana na zimno skutecznie zmniejsza opuchliznę oczu oraz oznaki zmęczenia, jak nieestetyczne worki pod oczami. Przed nałożeniem żelowej opaski należy włożyć ją na kilkanaście minut do zamrażarki, a następnie zaaplikować na oczy. Maskę można nosić maksymalnie przez kwadrans, w zależności od indywidualnych potrzeb. Osoby, których cera jest wrażliwa i delikatna, powinny przed nałożeniem żelowej opaski na oczy, położyć na twarz gazę lub cienki ręcznik kąpielowy. Produkt można kupić w drogerii lub za pośrednictwem Internetu.

Domowe sposoby na worki pod oczami i opuchnięte powieki 

Skutecznym sposobem na worki pod oczami są płatki pod oczy z zielonej herbaty i rumianku oraz regenerujące domowe maseczki. Preparaty pielęgnacyjne można wykonać samodzielnie w domu. Sposobem na opuchnięte i zmęczone oczy są również różnego rodzaju okłady, które wykonuje się z zielonego ogórka, awokado czy płatków kosmetycznych zanurzonych w ciepłym mleku. 

Okłady na oczy z ogórka i awokado

Odżywczy okład na oczy można wykonać przy pomocy zielonego ogórka. Warzywo należy wcześniej schłodzić w lodówce, a następnie pokroić w cienkie plastry i zaaplikować je na zmęczone oczy. Po 10 minutach można przemyć twarz wodą i nałożyć łagodzący krem na powieki. Podobne właściwości łagodzące wykazuje awokado, które nakłada się na oczy w taki sam sposób. 

Okłady na oczy z mleka

Mleko pomaga pozbyć się opuchlizny i zlikwidować cienie pod oczami. Aby wykonać kojące płatki na oczy, wystarczy zwykłe płatki kosmetyczne zamoczyć w ciepłym mleku, delikatnie odsączyć i zaaplikować w opuchnięte miejsca, a po 10 minutach zdjąć. 

Przeładuj

Kate i William przez lata trzymali to w tajemnicy. Teraz wszystko wyszło na jaw! Kate będzie wściekła?

zobacz 01:06