podcinanie włosów u fryzjera
Image by LifetimeStock.com

Jak odbudować suche i zniszczone włosy?

podcinanie włosów u fryzjera
Image by LifetimeStock.com

Suche i zniszczone włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Do ich zniszczenia najczęściej dochodzi na skutek nadmiernego szczotkowania, prostowania, czy kręcenia włosów. W regeneracji włosów pomoże sauna i keratyna.

Właściwa pielęgnacja suchych i zniszczonych włosów

By odbudować zniszczone włosy powinnaś stosować właściwą ich pielęgnację. Nie myj zbyt często włosów, najlepiej rób to co 2-3 dni i w letniej, a nie gorącej wodzie. Nie zapominaj, by podczas mycia nakładać odżywkę nawilżającą i maskę, które odżywią włosy i ułatwią ich rozczesywanie. Pamiętaj, by zaraz po umyciu nie pocierać mocno ręcznikiem mokrych włosów, a zawinąć je (najlepiej w ręcznik z mikrofibry, który nie niszczy włosów i szybko wchłania wodę). Staraj się nie suszyć włosów gorącym powietrzem tylko zimnym, a najlepiej pozwól włosom samoistnie wyschnąć. Do rozczesywania włosów używaj grzebienia o szerokich ząbkach lub szczotki wykonanej z naturalnego włosia.

Sauna na zniszczone i suche włosy u fryzjera

Sauna w salonie fryzjerskim jest skutecznym zabiegiem, poprawiającym strukturę włosa. Zabieg polega na dwukrotnym umyciu włosów i nałożeniu odpowiedniej odżywki. Po nałożeniu kosmetyku włosy zostają upięte, a kobiety proszone są, by usiadły na 20-25 minut pod specjalnym urządzeniem, z którego wydostaje się para wodna. Po tym czasie fryzjerka myje dokładnie włosy i płucze je na przemian raz ciepłą, a raz letnią wodą. Na koniec włosy są suszone i modelowane. Dzięki temu zabiegowi włosy są nawilżone, odżywione i łatwiej je rozczesać. Najlepiej powtarzać go co tydzień przez miesiąc. Jedna wizyta kosztuje od 10 do 40 zł. Wszystko zależy od użytych kosmetyków.

Keratynowy zabieg na suche i zniszczone włosy u fryzjera

Keratyna jest głównym budulcem włosów. Kiedy włosy stają się suche, łamliwe i rozdwajają się bardzo możliwe, że brakuje im tego składnika. Keratynowy zabieg polega na umyciu włosów specjalnym szamponem, nałożeniu na każde pasmo płynnej keratyny i pozostawieniu przez 20-25 minut. Potem fryzjer suszy włosy i prostuje je. Cena kuracji ampułką keratynową waha się od 200 do 500 zł. Wszystko zależy od ilości zużytych preparatów i długości włosów.

 

Więcej na temat pielęgnacja włosów
Przeładuj

Hotel Paradise. One zrobiły operacje plastyczne: Ania zoperowała nos, a Martyna powiększyła biust... To nie wszystko!

zobacz 01:44