różowe usta
©Ramona Heim/Fotolia

Peeling do ust – z cukru, kawy, śmietany i miodu

różowe usta
©Ramona Heim/Fotolia

Domowy peeling ust możesz przygotować z kuchennych produktów, np. z cukru, kawy, czy miodu. Dzięki peelingowi domowej roboty nawilżysz i odpowiednio odżywisz spierzchnięte usta.

Miodowy peeling do ust – przepis

Do przygotowania miodowego peelingu do ust potrzebujesz jednej łyżeczki cukru, oliwy z oliwek i łyżeczki miodu. Cukier, oliwę z oliwek i miód dodaj do miseczki i dokładnie wymieszaj. Nakładaj na usta za pomocą palca. Miodowy peeling możesz trzymać na ustach przez 30 minut.

Cytrynowy peeling do ust – przepis

Do łyżeczki brązowego cukru dodaj łyżeczkę oleju jojoba i kilka kropel soku z cytryny. Składniki dokładnie ze sobą wymieszaj (do uzyskania jednolitej konsystencji). Rozsmaruj peeling na ustach i pozostaw na 15 minut, po czym zmyj wodą. Przygotowany kosmetyk nawilży usta i nada im miękkość.

Kawowy peeling do ust – przepis

Jedną łyżeczkę fusów po kawie umieść w małej miseczce, dodaj do nich jedną łyżeczkę oliwy z oliwek i odrobinę miodu. Wszystko ze sobą dokładnie wymieszaj i nałóż na usta. Pozostaw na 20 minut i zmyj wodą.

Śmietanowy peeling do ust – przepis

Do miski pokrusz dwie kostki lodu (możesz rozkruszyć je np. za pomocą wałka do ciasta, po zawinięciu lodu w czystą ściereczkę), dodaj do nich łyżeczkę gęstej śmietany i kilka kropel soku z cytryny. Wszystko dokładnie ze sobą wymieszaj (aż do rozpuszczenia się lodu), po czym nałóż na usta i pozostaw na około 10 minut. Po tym czasie zmyj letnią wodą. Kosmetyk nawilży szorstkie usta. 


Więcej na temat pielęgnacja skóry
Przeładuj

"Dziewczyny z Dubaju" przebiją pod względem popularności "365 dni"? Doda już to wyliczyła!

zobacz 01:59