kobieta w ręczniku z kwiatem
Image by LifetimeStock.com

Zabieg darsonwalem leczy trądzik i poprawia wygląd skóry

kobieta w ręczniku z kwiatem
Image by LifetimeStock.com

Prądy d'Arsonvala stosowane są w kosmetyce do pielęgnacji cery trądzikowej, łojotokowej, z rozszerzonymi porami. Zabieg urządzeniem potocznie zwanym „d'arsonvalem” przyspiesza też gojenie się opryszczki. Za lecznicze działanie odpowiada wytwarzany przez nie ozon, który działa antybakteryjnie i poprawia krążenie krwi.

Na czym polega zabieg prądami d'Arsonvala?

Zabieg ten odbywa się przy wykorzystaniu urządzenia zwanego potocznie „d'arsonvalem” (albo „darsonwalem”) od imienia jego wynalazcy francuskiego lekarza Jacques-Arsene’a d'Arsonvala. Urządzenie to polega na masażu ciała szklaną elektrodą (pelotą). Wypełniona jest ona ozonem i uwalnia go pod wpływem kontaktu ze skórą wraz z wyładowaniem elektrycznym. Ozon ma silne właściwości dezynfekujące powierzchnię skóry, powstrzymuje w ten sposób rozwój bakterii, co zapobiega trądzikowi i przetłuszczaniu się skóry. Darsonval poprawia również krążenie krwi, dzięki czemu cera po zabiegu ożywia się, wygląda bardziej świeżo, staje się jędrniejsza, zabieg wyrównuje też jej koloryt i przyspiesza złuszczanie się martwego naskórka.

Marzysz o kremie do twarzy, który zadziała na Twoje zmarszczki niczym prądy Darsonvala? Wejdź na tę stronę i wykorzystaj kody rabatowe Douglas.

Ile kosztuje zabieg prądami d'Arsonvala?

Zabieg prądami d'Arsonvala można wykonać w gabinecie kosmetycznym. Jego cena wynosi ok. 20 zł za twarz, szyję lub dekolt. Przenośnego darsonvala możesz też kupić i używać w domu. Kosztuje on ok. 200-250 zł.

Przeciwwskazania do zabiegu prądami d'Arsonvala

Zabiegom prądami d'Arsonvala nie mogą poddawać się osoby:

  • które cierpią na stany zapalne skóry,
  • które chorują na serce,
  • których cera ma skłonność do pajączków,
  • które mają problemy z krążeniem krwi,
  • które mają wszczepiony rozrusznik serca,
  • które są w ciąży lub karmią piersią.

Przeładuj

Pamiętacie "polskiego hydraulika"? Dziś Piotr Adamski ma 36 lat. Wiemy jak wygląda i czym się zajmuje!

zobacz 00:59