Kobieta z krótkimi, kręconymi, rudymi włosami
Image by LifetimeStock.com

Włosy wysokoporowate – 5 zasad ochrony włosów

Kobieta z krótkimi, kręconymi, rudymi włosami
Image by LifetimeStock.com

Włosy wysokoporowate wymagają szczególnej pielęgnacji, m.in. delikatnego mycia szamponami bez SLS, regularnego olejowania. Włosy wysokoporowate można poznać po rozdwojonych końcówkach i szorstkości w dotyku.

Włosy wysokoporowate – jak o nie dbać

Włosy wysokoporowate są z reguły wysuszone, zniszczone, mają rozchylone, nieprzylegające łuski. Włosy mogą być z natury wysokoporowate (np. loki), lub stać się takie na skutek używania środków chemicznych, zabiegów fryzjerskich. Warto stosować się do poniższych zasad:

1. Regularnie podcinaj końcówki

Regularne podcinanie końcówek jest bardzo ważne zwłaszcza w przypadku długich włosów wysokoporowatych, które u nasady są nawilżone, a na końcach bardzo wysuszone. Włosy wysokoporowate najlepiej podcinać co dwa miesiące.

2. Unikaj farbowania, rozjaśniania, suszarki

Zabiegi fryzjerskie sprawiają, że struktura włosów wysokoporowatych ulega zniszczeniu. Jeśli jest taka możliwość, poczekaj aż wyschną same. Jeżeli ci się spieszy – susz włosy ze spuszczoną głową zimnym nawiewem. Do włosów wysokoporowatych najlepsza jest suszarka z dyfuzorem.

3. Włosy wysokoporowate myj delikatnie

Podczas mycia masuj delikatnie skórę głowy i włosy. Myj je i płucz strumieniem chłodnej wody. Najlepiej susz je papierowym ręcznikiem.

4. Myj włosy szamponami bez SLS

Sodium Lauryl Sulfate to silny detergent, który osłabia włosy. Najlepiej używaj go nie częściej niż raz w tygodniu. Na co dzień stosuj delikatne szampony, np. mieszanki ziół, szampony aloesowe.

5. Olejuj włosy

Do olejowania włosów wysokoporowatych najlepiej sprawdzą się oleje wielonienasycone, np. olej z orzechów włoskich, olej lniany, olej sojowy, olej kukurydziany. Wmasuj olej w suche lub mokre włosy i po kilku godzinach umyj je delikatnym szamponem.


Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05