oko
Pixabay/Picography/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0

Naturalne sposoby na długie rzęsy.: olejek rycynowy, oliwa z oliwek, witamina E

oko
Pixabay/Picography/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0

Długie i podkręcone rzęsy podkreślają urodę i nadają spojrzeniu wyrazistości. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja rzęs, aby się nie kruszyły i nie wypadały.

Pielęgnacja rzęs domowymi sposobami

Jeśli chcesz mieć długie, gęste i mocne rzęsy powinnaś odpowiednio o nie zadbać.

 

1. Olejek rycynowy – smaruj rzęsy olejkiem rycynowym codziennie wieczorem przez 2-3 miesiące za pomocą czystej szczoteczki do rzęs bądź patyczkiem do uszu. Olejek rycynowy zmyj rano ciepłą wodą uważając, aby nie dostał się do oczu. Dzięki niemu rzęsy stają się elastyczne, błyszczące i miękkie. Dodatkowo olejek rycynowy zabezpiecza rzęsy przed wpływem szkodliwych czynników i utratą wilgotności.

2. Demakijaż oczu – pamiętaj aby codziennie wieczorem zmywać makijaż, najlepiej olejkiem kokosowym, delikatnie pocierając rzęsy wacikiem. Zbyt mocne usuwanie tuszu może doprowadzić do wypadania rzęs. Jeśli pozostawisz na rzęsach kosmetyk staną się one bardziej łamliwe.

3. Odżywka do rzęs – wybieraj specyfiki zawierające w swoim składzie panthenol, glicerynę, witaminę B5 i keratynę, które odżywią i zregenerują włoski. Odżywkę powinnaś stosować codziennie pod tusz do rzęs przez 4-5 tygodni. Możesz wybrać kosmetyk w kremie albo w postaci bezbarwnego żelu. Preparaty regenerują rzęsy i powstrzymują je przed wypadaniem.

4. Oliwa z oliwek – za pomocą oczyszczonej szczoteczki do maskary nanieś na rzęsy oliwę z oliwek. Zabieg wykonuj codziennie wieczorem przed pójściem spać do uzyskania pożądanych efektów.

5. Wazelina – nanieś wazelinę wieczorem na rzęsy i spłucz ją rano za pomocą ciepłej wody. Wazelina posiada właściwości stymulujące wzrost rzęs.

6. Witamina E w kapsułkach – tabletki zawierające w składzie witaminę E odpowiadają za nawilżenie, regenerację i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi rzęs. Należy zażywać je codziennie wieczorem po jednej kapsułce przez co najmniej dwa miesiące.

Czy rzęsy odrastają?

Rzęsy są lekko zaginającymi się włoskami występującymi na powiece górnej i dolnej obu oczu. Żywotność rzęs u ludzi wynosi 100-150 dni. Powieka górna zawiera od 150 do 250 rzęs, a dolna od 50 do 150. Rzęsy powieki górnej są dłuższe i osiągają długość 8-12 mm. Rzęsy powieki dolnej są krótsze, a ich długość wynosi 6-8 mm.

 

Rzęsy mogą wypadać przez niewłaściwą dietę i niedobór składników odżywczych, przede wszystkim żelaza i cynku. Jeśli uszkodzony jest mieszek włosowy rzęsy nie odrosną. W przypadku kiedy nie ucierpiała żywa część włosów znajdująca się pod skórą, rzęsy odrosną na pewno.


Przeładuj

Marietta z "Hotel Paradise" wbija szpilę uczestnikom pierwszej edycji show! "W "Love Island" wszyscy są ładni"

zobacz 01:22