chłopak z dziewczyną uśmiecha się
Image by LifetimeStock.com

Rozjaśnianie zębów w 3 tygodnie

chłopak z dziewczyną uśmiecha się
Image by LifetimeStock.com

Paski wybielające są silikonowymi paseczkami z żelem. Żel zawiera nadtlenek wodoru, który wybiela zęby o 2-4 tony. Efekt zazwyczaj widoczny jest po 2-3 tygodniach.

Paski wybielające – jak nakładać? Czy są skuteczne?

Paski wybielające nasączone są żelem zawierającym nadtlenek wodoru, który wybiela zęby. Paski należy przykleić zarówno do górnych, jak i dolnych zębów. Powinno się je przyklejać dwa razy dziennie (rano i wieczorem) na 20 minut. Warto pamiętać, by przed i po nałożeniu wybielacza nie myć zębów. Paski należy nałożyć stroną z żelem na przód zębów, zrównać z linią dziąseł i delikatnie przycisnąć. Po odklejeniu wybielaczy, zęby należy oczyścić z resztek żelu za pomocą chusteczki. Paski wybielające są skuteczne, usuwają każdy nalot na zębach i wszelkie przebarwienia. Po kuracji zęby będą miały naturalnie biały odcień. Cena pasków wybielających waha się od 40 do 100 zł.

Paski wybielające – czy są bezpieczne?

Jeśli prawidłowo stosuje się paski wybielające, nie są one szkodliwe dla zdrowia. Mogą wywołać jednak kilka skutków ubocznych (przeważnie po zbyt długim używaniu). Powodują np. nadwrażliwość zębów, dlatego osobom mającym zbyt wrażliwe zęby nie zaleca się stosowania tego rodzaju wybielaczy. Ponadto mogą wystąpić przebarwienia na palcach, które znikają najczęściej po zakończeniu kuracji. Kolejnym skutkiem ubocznym po przyklejeniu pasków mogą być odruchy wymiotne i odczuwalny dyskomfort. Podczas ich noszenia w jamie ustnej zbiera się nadmiar śliny. Dlatego, by poradzić sobie z tym problemem można w ustach umieścić waciki kosmetyczne. 

Więcej na temat pielęgnacja zębów
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Julia Wieniawa o przegranej: "Nie jestem idiotką, czytam te komentarze! Spodziewałam się tego"

zobacz 02:53