zabieg oczyszczania skóry twarzy
©hammett79/Fotolia

Oksydermabrazja czyli mikrodermabrazja wodno-tlenowa. Odmładza, zwalcza trądzik i łupież

zabieg oczyszczania skóry twarzy
©hammett79/Fotolia

Oksydermabrazja to metoda złuszczania naskórka, która jest bezpieczna nawet dla skóry wrażliwej. Zabieg ten wykonuje się przy pomocy strumienia tlenu i soli fizjologicznej, które pod dużym ciśnieniem są kierowane na skórę. Pozwala to na dokładne, a przy tym delikatne oczyszczenie skóry z martwego naskórka i zaskórników oraz zdezynfekowanie jej. Zabieg jest bezbolesny.

Jakie są efekty oksydermabrazji?

Strumień soli i tlenu w mechaniczny sposób oczyszcza skórę z zaskórników i martwego naskórka, likwidując znajdujące się na skórze bakterie i grzyby, które odpowiadają za trądzik, zmniejsza także wydzielanie łoju.

Oksydermabrazja zapobiega w ten sposób rozwojowi zmian trądzikowych. Zabieg poprawia krążenie krwi, sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, poprawia się koloryt cery. Skóra w efekcie wygląda młodziej i zdrowiej, a blizny potrądzikowe stają się mniej widoczne. Oksydermabrazja sprawia też, że rumień jest mniej widoczny.

 

Zabieg tlenowego peelingu wykonywany jest także na skórze głowy. W ten sposób można leczyć łupież i zmniejszyć wydzielanie się sebum, które przetłuszcza włosy.

Jakie są przeciwwskazania do oksydermabrazji?

Oksydermabrazja może być wykonywana na każdym rodzaju cery: tłustej, trądzikowej, mieszanej, suchej, ze skłonnością do naczynek. Mogą z niej korzystać także kobiety w ciąży.

 

Nie powinny jednak poddawać się jej osoby, które mają na skórze zmiany będące objawami bakteryjnych chorób zakaźnych, zakażeń grzybiczych lub opryszczkę. Oksydermabrazja niewskazana jest także w przypadku skaleczeń i zadrapań w miejscu, które miałoby zostać poddane zabiegowi. Z zabiegiem powinny poczekać osoby chore na zapalenie zatok.

Ile kosztuje zabieg oksydermabrazji?

Zabieg oksydermabrazji trwa od 20 do 60 minut. Jego cena zależy od rozległości obszaru ciała, na którym ma być wykonana. Najmniej, bo ok. 50-60 zł, kosztuje oksydermabrazja samego dekoltu. Za zabieg na twarz trzeba zapłacić ok. 100 zł, za oksydermabrazję pleców ok. 200-250 zł. Aplikacja tlenu i soli fizjologicznej na skórę głowy to koszt ok. 100-130 zł.


Przeładuj

Hotel Paradise. One zrobiły operacje plastyczne: Ania zoperowała nos, a Martyna powiększyła biust... To nie wszystko!

zobacz 01:44