Trzy kobiety spędzają wspólnie czas na plaży.
©Kalim/stock.adobe.com

Nogi latem - jak poprawić ich wygląd? Pielęgnacja i szybkie sposoby na zadbane nogi

Trzy kobiety spędzają wspólnie czas na plaży.
©Kalim/stock.adobe.com

Wakacje i urlop to czas, gdy pragniemy, aby nasze nogi były zadbane i wyglądały zgrabnie – by to osiągnąć potrzebują prawidłowej pielęgnacji oraz odpowiedniej dawki ruchu. Dlatego też przed wyjazdem warto skorzystać m.in. z peelingów, depilacji oraz ćwiczeń poprawiających wygląd nóg.

 

Jest kilka sposobów na ładne nogi i co warto podkreślić, nie zawsze muszą oznaczać kosztowną wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym. O nogi można zadbać również samodzielnie – nawet w kilka chwil przed urlopem bądź rozpoczynającymi się wakacjami.

 

Czas na peeling!

 

Przez całą zimę chowamy nogi pod spodniami oraz grubymi rajstopami, dlatego, aby poprawić kondycję ich skóry, warto 2-3 razy w tygodniu stosować peelingi, które skutecznie złuszczają martwy naskórek. Wystarczy nanieść preparat na uda, łydki oraz kolana i masować okrężnymi ruchami. Dodatkowo można do tego celu używać specjalnej rękawicy, dzięki której dodatkowo poprawi się krążenie w naczyniach włosowatych. Peeling można wykonać samodzielnie wykorzystując do tego np. mieloną kawę, cukier lub sól. Z kolei, jeśli chcesz kupić gotowy peeling, warto wybierać takie, które mają najwięcej naturalnych składników. Po peelingu należy dokładnie osuszyć nogi i nałożyć nawilżająco-ujędrniający balsam.

 

Skuteczna depilacja

 

Depilacja to obowiązkowy zabieg każdej kobiety, która chce mieć gładkie i zadbane nogi. Dostępnych jest wiele sposobów depilacji – można wykonać ją przy użyciu np. maszynki jednorazowej, wosku albo kremu do golenia. Poza tym do wyboru są również profesjonalne metody usuwania włosków, np. depilacja laserowa, która jest o wiele skuteczniejsza i sprawia, że przez długi czas można cieszyć się gładkimi nogami. Do depilacji domowej warto stosować depilator, który nie tylko jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż metody z salonu, ale również sprawia, że włoski wolniej odrastają. Niestety, według niektórych kobiet wadą depilatorów jest to, że usuwanie włosków jest nieprzyjemne i trochę bolesne.

 

Ćwiczenia na uda i nie tylko…

 

Nogi potrzebują odpowiedniej dawki ruchu, szczególnie po zimie i wiośnie. Dzięki odpowiednim treningom można przywrócić swoim udom oraz łydkom ładny wygląd. Regularny ruch sprawia, że nogi stają się smukłe, ale też pozbywamy się cellulitu, czyli tzw. pomarańczowej skórki. To również świetny sposób na rozstępy, które są zmorą wielu kobiet. Poza tym takie ćwiczenia wpływają na prawidłowe ukrwienie nóg, a dzięki temu wyglądają nie tylko smukło, ale również są przyjemne w dotyku. Na kondycję nóg dobrze wpływa także jazda na rowerze i pływanie.

 

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17