ładna kobieta z kręconymi włosami
©Sofia Zhuravetc/Fotolia

Nafta kosmetyczna regeneruje włosy

ładna kobieta z kręconymi włosami
©Sofia Zhuravetc/Fotolia

Nafta kosmetyczna jest skutecznym sposobem na zniszczone, farbowane, łamliwe i suche włosy. Ponadto pomoże na problemy z łupieżem i nadmiernym wypadaniem włosów. Dzięki niej włosy nie elektryzują się, są łatwe w rozczesywaniu, gładkie i błyszczące.

Nafta kosmetyczna – czym jest?

Nafta kosmetyczna jest olejem mineralnym, który korzystnie wpływa na włosy i ich końcówki. Kosmetyk można kupić w aptekach i w niektórych drogeriach. Jego cena waha się od 5 do 10 zł. Dostępna jest nafta kosmetyczna z olejem rycynowym, z czarną rzepą, z lecytyną, z witaminami, drożdżami czy z aloesem.

Nafta kosmetyczna – właściwości

Nafta kosmetyczna dzięki swoim składnikom korzystnie wpływa na strukturę włosów. Mogą ją stosować osoby z łamliwymi, przesuszonymi i farbowanymi włosami. Produkt zawiera witaminy A i E, które skutecznie poprawiają wygląd i porost włosów. Oprócz tego nafta poprawia ukrwienie cebulek, nawilża, nabłyszcza i wygładza włosy. Co więcej, ogranicza przetłuszczanie się włosów, pomaga w walce z łupieżem, zapobiega elektryzowaniu i łamaniu włosów.

Jak stosować naftę kosmetyczną na włosy?

Naftę kosmetyczną należy wetrzeć w skórę głowy i całą długość włosów na 10-15 minut przed ich umyciem. Naftę kosmetyczną trudno zmyć, dlatego zaleca się nałożenie na nią oliwy z oliwek i dopiero potem umycie włosów. Pamiętaj, by produkt nakładać w niewielkiej ilości i stosować go 1-2 razy w tygodniu. Po regularnym stosowaniu nafty kosmetycznej włosy będą miękkie w dotyku, błyszczące i łatwe w rozczesywaniu.

Maseczka z nafty kosmetycznej

Naftę kosmetyczną również można stosować jako maseczkę do włosów. W tym celu jedno jajko wymieszaj z kilkoma kroplami nafty kosmetycznej i olejku rycynowego. Maseczka powinna mieć lejącą konsystencję. Tak przygotowany kosmetyk trzeba nałożyć na włosy na 15-20 minut, owinąć głowę folią, potem ręcznikiem, a następnie dokładnie umyć szamponem i spłukać. 


Więcej na temat pielęgnacja włosów
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58