kobieta z centymetrem
Image by LifetimeStock.com

Sposoby na nadmiar skóry na brzuchu: kosmetyki, kapsuła, lipoza laserowa

kobieta z centymetrem
Image by LifetimeStock.com

Nadmiar skóry na brzuchu to problem, który pojawia się po ciąży lub po gwałtownej utracie wagi. Skóra brzucha jest zwiotczała i bardziej obwisła. Z wiekiem skóra ma coraz mniejsze zdolności regeneracyjne. Produkcja kolagenu jest ograniczona, zmniejsza się jędrność i elastyczność skóry.

Dwa rodzaje problemów z nadmiarem skóry

Nadmiar skóry na brzuchu można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy to zredukowanie ilości tkanki tłuszczowej, mniejsza waga i obwód w talii, ale pozostająca wisząca skóra na brzuchu. Drugi rodzaj problemów to posiadanie dużej ilości tkanki tłuszczowej (nadwaga) i nadmiar skóry na brzuchu. W drugim przypadku główną przyczyną jest siedzący tryb życia, brak ruchu i zła dieta.

Masaże, lipoza laserowa i kosmetyki ujędrniające sposobem na nadmiar skóry na brzuchu

  • masażepobudzają perystaltykę jelit i poprawiają elastyczność skóry. Masaże napną skórę przy umiarkowanym problemie obwisłego brzucha.
  • gabinetowe zabiegi ujędrniające – najlepsze efekty przynoszą zabiegi rozgrzewające wybrany obszar ciała. Powodują przyspieszenie procesów metabolizmu i rozbijają komórki tłuszczowe. Inny zabieg polecany osobom z nadmiarem wiszącej skóry na brzuchu to zabieg wykorzystujący kwas L-polimlekowy. W przypadku luźnej i wiotkiej skóry, obydwa zabiegi powinny przynieść znaczną poprawę i napięcie skóry. Należy wykonywać je seriami. Liczba zabiegów uwarunkowana jest ilością wiszącej skóry.
  • lipoza laserowa – jest propozycją dla osób, które oprócz problemu nadmiernej ilości skóry na brzuchu zmagają się także z nadwagą. Lipoza laserowa polega na rozpuszczeniu tkanki tłuszczowej przy pomocy cienkiej sondy wprowadzonej do wnętrza ciała. W trakcie zabiegu tłuszcz zostaje rozpuszczony i odessany.
  • kapsuły – kapsuła to zabieg, który zmusza organizm do wysiłku fizycznego. Wewnątrz kapsuły umieszczone są bieżnie. Kapsuła może być w wersji termo z podczerwienią. Promienniki podczerwieni rozgrzewają i rozszerzają naczynia krwionośne. W efekcie organizm zostaje dotleniony a toksyny wyeliminowane. Inny rodzaj kapsuły wyposażony jest w podciśnienie. Podciśnienie przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej. Następuje zredukowanie zbędnych centymetrów, poprawa jędrności i wygładzenie skóry.
  • kosmetyki – balsamy, kremy, żele i masła do ciała wspomagają dietę i ćwiczenia. Kosmetyki ujędrniają i uelastyczniają skórę. Napinają ją i poprawiają jej strukturę. Najlepsze działanie mają kosmetyki, w których składzie znajduje się guarana, zielona herbata, algi lub kofeina. W stosowaniu kremów ważna jest systematyczność.

 

Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05