kobieta z ciemnymi włosami
©shadow7777/Fotolia

Żółtko na włosy zregeneruje je

kobieta z ciemnymi włosami
©shadow7777/Fotolia

Mycie włosów żółtkiem przynosi szybkie i widoczne efekty. Żółtko zawiera lecytynę, która oczyszcza i regeneruje włosy. Po takim zabiegu włosy są miękkie, delikatne, gładkie i lśniące. Oprócz tego są podatne na układanie się, a regularne stosowanie żółtek na włosy przyspieszy ich porost.

Jak myć włosy żółtkiem?

Mycie włosów żółtkiem wymaga nałożenia odpowiedniej jego ilości. Przy krótkich włosach wystarczy jedno żółtko, przy włosach sięgających do łopatek dwa żółtka, natomiast przy dłuższych trzy lub cztery.

Krok I – roztrzepanie żółtek

Żółtka należy wbić do głębszej misy i dynamicznym ruchem roztrzepać. Można to zrobić za pomocą łopatki lub zwykłego widelca. Masę żółtkową powinno się doprowadzić do jednolitej konsystencji. Do żółtka można dodać 2-3 krople oleju roślinnego lub kilka kropel soku z cytryny.

Krok II – nakładanie żółtek na włosy

Zaleca się, by zwilżyć włosy wodą i dopiero na wilgotne nakładać żółtkowy szampon. Najlepiej stanąć przed lustrem i za pomocą palców lub pędzla do nakładania farby rozprowadzać żółtka, zaczynając od czubka głowy. Można też nakładać żółtka przy pochylonej głowie (zaczynając od dołu). Kiedy rozprowadzi się już żółtka, należy wykonać masaż głowy. Za pomocą palców, delikatnymi, kolistymi ruchami masuje się skórę głowy.

Krok III – spłukanie żółtka z włosów

Po kilku minutach od nałożenia należy spłukać włosy letnią wodą, owinąć w ręcznik i wysuszyć.

 

Żółtko na włosy stosowane jest od wielu lat. Odpowiednie i regularne mycie włosów żółtkiem przynosi widoczne efekty. Włosy są lśniące, gładkie, a co najważniejsze szybciej rosną.

 

Oferowany przez Wizaż24 kod rabatowy to świetna okazja, aby sprawić sobie specjalistyczne szampony do mycia włosów w atrakcyjnej cenie.

 

Więcej na temat pielęgnacja włosów
Przeładuj

Skąd Dagmara z "Królowych życia" ma tyle pieniędzy? Jej odpowiedź rozbraja. Ale my wiemy, na czym się dorobiła

zobacz 00:59