kobieta w solarium
©YakobchukOlena/Fotolia.com

Opalanie podczas okresu, czyli dlaczego lepiej zrezygnować z solarium podczas miesiączki

kobieta w solarium
©YakobchukOlena/Fotolia.com

Jednym z częściej wymienianych przeciwwskazań do korzystania z solarium jest miesiączka. Nie ma jednak kategorycznego zakazu opalania się podczas menstruacji. Wiele zależy od indywidualnych uwarunkowań, w tym przede wszystkim samopoczucia oraz obfitości okresu. Zaleca się jednak, by na czas miesiączki całkowicie zrezygnować z opalania w solarium.

 

Oprócz menstruacji na liście przeciwwskazań do korzystania z solarium znajduje się również: uczulenie na promieniowanie UV, stosowanie leków fotouczulających oraz choroby serca i układu krążenia. Opalanie w solarium odradza się również osobom, które zmagają się z trądzikiem lub innymi chorobami skóry, a także osobom ze suchą i wrażliwą skórą.

Opalanie w solarium a okres

Każda osoba, która decyduje się na sztuczne opalanie w solarium, powinna uprzednio zapoznać się z listą przeciwwskazań, na której widnieje m.in. menstruacja. Chociaż większość lekarzy odradza korzystanie z solarium podczas miesiączki, nie jest to bezwzględny zakaz. Wiele zależy od samopoczucia oraz indywidualnego przebiegu okresu, w tym przede wszystkim obfitości krwawienia. Kobiety, które nie chcą całkowicie zrezygnować z korzystania solarium podczas okresu, powinny opalać się w ostatni dzień menstruacji, czyli wówczas, gdy poziom krwawienia miesiączkowego jest najniższy. Korzystanie z solarium w trakcie okresu jest niewskazane również ze względów higienicznych.

Czym grozi opalanie w solarium podczas miesiączki?

Wiele kobiet, bagatelizując zalecenie dotyczące niekorzystania z solarium podczas miesiączki, nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji, jakie mogą iść w parze z tego typu zachowaniem. Najczęstszym negatywnym skutkiem opalana w solarium podczas okresu jest krwotok, który pośrednio stanowi zagrożenie dla życia. Bardzo często zbyt dużej utracie krwi towarzyszą omdlenia, osłabienie, mroczki przed oczami, a nawet utrata przytomności. Ponadto korzystanie z solarium w trakcie menstruacji grozi udarem cieplnym, objawiającym się, m.in.: wymiotami i nudnościami, przyśpieszonym pulsem, a także wysoką temperaturą ciała. Opalanie w solarium podczas okresu jest również niewskazane dlatego, że w tym czasie bardzo łatwo o zakażenie miejsc intymnych groźnymi wirusami lub bakteriami.

Podczas miesiączki w trosce o swoje zdrowie, możesz skorzystać z balsamów oraz pianek samoopalających do twarzy i ciała:

 

Więcej na temat solarium Zmiany skórne
Przeładuj

Sobowtór Roxie Węgiel w "The Voice Kids"! Trenerzy przecierali oczy: "Ona wygląda jak Roksana!"

zobacz 00:47