Strona zawiera
treści tylko dla dorosłych


Kąpiel

5 domowych sposobów na ujędrnianie biustu: masaż, peeling, ćwiczenia, kąpiel

Kąpiel

Ujędrnianie biustu w domu można wykonać na kilka, prostych sposobów. Nie trzeba korzystać z kosztownych zabiegów ani kupować drogich kosmetyków, aby nadać swoim piersiom jędrność, sprężystość i utrzymać ich odpowiedni kształt.

 

Każda kobieta po 25. roku życia powinna zacząć dbać o biust – naturalny proces starzenia się skóry sprawia, że piersi tracą swoją jędrność, nieestetycznie wiszą, są zwiotczałe. Mniejsza ilość produkowanego kolagenu wpływa na skórę, powodując jej rozciąganie się i utratę sprężystości. Kilka prostych zabiegów, które wykonasz bez problemu w domowym zaciszu, pomogą przywrócić piersiom ich idealny kształt.

1. Masaż – wymasuj jędrność

Delikatne, okrężne ruchy trzema palcami (wskazującym, środkowym i serdecznym) wokół sutka wpłyną stymulująco na skórę i mięśnie biustu. Masaż powinien być wykonywany codziennie, aby zadziałał. Możesz go wykonać po kąpieli nakładając balsam na ciało.

2. Peeling – szorstki dotyk

Stwórz własnej roboty peeling i zastosuj go raz na tydzień, a ujędrnisz i wzmocnisz skórę biustu. Aby go zrobić wystarczą 2-3 łyżki oleju i łyżeczka cukru. Aplikację peelingu możesz połączyć z masażem – wtedy wzmocnisz efekt ujędrniania biustu.

3. Ćwiczenia – aktywne ujędrnianie

Gimnastyka ramion i klatki piersiowej poprawia kondycję mięśni w okolicach biustu. Proste ćwiczenia do wykonania to np.:

  • unoszenie wyprostowanych ramion na boki z ciężarkami,
  • uniesienie i zgięcie ramion na poziomie biustu i wymachy do tyłu,
  • kobiece pompki (na kolanach, a nie na stopach) również pozytywnie wpłyną na rozwój mięśni klatki piersiowej.

4. Kąpiel – zmiany temperatury wody

Zimna woda ujędrnia biust, aby jednak nie zaszkodzić swojemu zdrowiu – zastosuj naprzemienne polewanie się ciepłą i zimną wodą. Zawsze przed polaniem biustu sprawdź wodę. Nie może być ona ani wrząca ani zimna jak lód. Taki zabieg „zahartuje” skórę na piersiach, poprawi w nich krążenie i oczywiście – ujędrni.

5. Przyjmij właściwą postawę

Postawa podczas siedzenia przy stole czy podczas oglądania telewizji również wpływa na kondycję biustu. Aby jednak poprawić wygląd (szczególnie wygląd piersi) należy:

  • mieć zawsze wyprostowane plecy,
  • ściągać łopatki do siebie (ramiona zaokrąglone do przodu chowają biust, powodując jego opadanie).

 

Taka postawa sprawi, że będziemy też korzystniej wyglądać – zarysuje się nasza talia, ramiona się obniżą i wyeksponuje szyja. Nawyk prostego siedzenia przełóż również naturalnie na stanie i chodzenie. Samo siedzenie prosto nie da żadnego efektu.

 

Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05