Młoda kobieta nałożyła na twarz maseczkę ze złota.
©puhhha/stock.adobe.com

Maska kosmetyczna z dodatkiem prawdziwego złota. Działanie i aplikacja

Młoda kobieta nałożyła na twarz maseczkę ze złota.
©puhhha/stock.adobe.com

Maska ze złotem koi, oczyszcza i odmładza skórę. Złoto niweluje przebarwienia i daje efekt rozświetlenia i rozjaśnienia. Działa pobudzająco na fibroblasty (komórki skóry), które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny - białek tkanki łącznej skóry.

 

Złoto to powszechny składnik od dawna używany kosmetologii i medycynie estetycznej. Do pielęgnacji skóry wykorzystywano je już w starożytności. Złoto zapobiega alergiom, podrażnieniom i stanom zapalnym. Dzięki niemu skóra nabiera jednolitej struktury i kolorytu. Złota maska spłyca zmarszczki i nadaje cerze świetlistego blasku.

 

Aplikacja maseczki ze złotem - wskazówki i porady

 

Nałożenie maseczki ze złotem możemy wykonać samodzielnie w domu, jednak wymaga ono zachowania trzech etapów. Pierwszym jest aplikacja kwasu hialuronowego na twarz. To fizjologiczny składnik naszej skóry, który odpowiada za jej gładkość i sprężystość. Zastosowanie kwasu hialuronowego działa także ochronnie - osłania warstwę rogową naskórka i zabezpiecza przed wnikaniem w nią toksyn z powietrza. Po wchłonięciu się kwasu, przykładamy do skóry pasek ze złotem. Ostatnią częścią zabiegu jest nałożenie oleju arganowego i wykonanie delikatnego masażu stymulującego mięśnie i usprawniającego mikrokrążenie w skórze. Dzięki pobudzeniu tkanek poprzez masaż, dobroczynne składniki złota będą łatwiej przenikać do  tkanek skórnych. Po zakończeniu masażu, część złota zostanie wchłonięta przez skórę, a pozostałe cząsteczki utworzą na powierzchni twarzy lekką, niemal niewidoczną powłokę, która sprawi, że cera będzie wyglądać młodziej, będzie bardziej promienna i rozświetlona. Warstwy tej nie należy zmywać, powinna zostać na skórze. Tego typu domowe zabiegi możemy powtarzać raz w tygodniu.

 

Maseczki ze złotem - rodzaje i ceny

 

W sprzedaży dostępne są maseczki z 24 karatowym złotem, które jest odpowiednio oczyszczone i poddane obróbce, dzięki której jest bezpieczne dla naszej skóry (tzw. złoto koloidalne). Cena takiej maski może sięgać nawet kilkuset złotych. W drogeriach dostępne są tańsze zamienniki (w cenie około 20-40 zł), jednak często zawierają one nikły dodatek złota a jedynym ich zadaniem jest rozświetlenie skóry. Zabieg wykonania złotej maseczki na twarz możemy wykonać także w salonie kosmetycznym. Jego koszt waha się wówczas w granicach 300-600 złotych i obejmuje zwykle także proces złuszczania skóry.

Przeładuj

Z kim Blondino ma najlepszy kontakt po "Hotelu Paradise"? Nie chodzi o Chrisa!

zobacz 01:23