Kobieta z pięknymi włosami
©svetography/Fotolia

Intensywne nawilżanie włosów za pomocą maski emolientowej

Kobieta z pięknymi włosami
©svetography/Fotolia

Maski emolientowe nawilżają włosy i pomagają im w utrzymaniu nawilżenia niezależnie od warunków zewnętrznych. Po zastosowaniu maski emolientowej włosy wyglądają zdrowiej, są bardziej lśniące i sprężyste, nie elektryzują się i łatwiej się układają.

Jak działają maski emolientowe do włosów?

Kosmetyki emolientowe, czyli nawilżające, natłuszczają włosy, tworzą na ich powierzchni warstwę, która nawilża włos i blokuje parowanie wody z włosa. Dzięki temu po zastosowaniu kosmetyku włosy są gładsze, bardziej miękkie, lśniące i sprężyste. Stosowanie nawilżających masek zapobiega też elektryzowaniu się włosów i sprawia, że stają się one cięższe i bardziej podatne na układanie. Maseczki emolientowe pomagają zniszczonym włosom odzyskać blask i zdrowy wygląd. Szczególnie zalecane są one wtedy, kiedy włosy narażone są na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, np. upałów, mrozów, intensywnego promieniowania słonecznego, wiatru.

 

W składzie masek emolientowych najczęściej znajdują się kwasy tłuszczowe i hydrokwasy, a także gliceryna i lanolina. Maski często wzbogacane są w substancje odżywcze, takie jak np. witamina E, keratyna, kwasy tłuszczowe omega-6, olejki roślinne, oliwa z oliwek, jedwab i kolagen.

Jak stosować maski emolientowe na włosy?

Po umyciu włosów i podsuszeniu ich ręcznikiem, należy nałożyć maseczkę. Kosmetyk najlepiej delikatnie wmasować we włosy, a następnie założyć na głowę foliowy czepek albo owinąć ją ręcznikiem. Jeśli na opakowaniu nie zamieszczono innej instrukcji, maskę należy potrzymać na włosach przez 20 minut, a następnie spłukać ciepłą, ale nie gorącą, wodą. Maskę emolientową można stosować 1 (włosy normalne) lub 2 razy (włosy suche i zniszczone) w tygodniu. Częstsze jej stosowanie może spowodować, że włosy staną się tłuste.

 

Maski emolientowe do włosów dostępne są w drogeriach i sklepach kosmetycznych. Kosztują już od 8-9 zł za opakowanie o pojemności 200 ml.


Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43