Młoda kobieta nakłada na twarz maseczkę algową.
©zinkevych/stock.adobe.com

Maski algowe – profesjonalna pielęgnacja cery. Stosowanie i efekty

Młoda kobieta nakłada na twarz maseczkę algową.
©zinkevych/stock.adobe.com

Maseczka z alg może dawać różne efekty w zależności od jej składu. Wszystkie pielęgnują cerę i łagodzą podrażnienia. Maski algowe warto robić w gabinetach kosmetycznych, gdzie zabieg może być rozszerzony o dodatkową substancję pielęgnującą dostosowaną do potrzeb cery.

 

Maski algowe przeważnie są przeznaczone do stosowania w gabinecie kosmetycznym. Samodzielnie maskę algową w domu robi się na własną odpowiedzialność i producenci akcentują ten fakt na opakowaniach produktów i w dostępnych instrukcjach.

 

Efekty stosowania maski algowej

 

Maska algowa łagodzi podrażnioną skórę, zwęża pory, redukuje stany zapalne, odżywia, wygładza, nawilża, regeneruje, a także uszczelnia naczynia krwionośne. Maski algowe zawdzięczają tak szerokie działanie algom, a także substancjom, które się do nich dodaje.

 

Algi są źródłem witamin i minerałów, m.in.:

  • witamin z grupy B, witaminy C, witamin A, E oraz PP,
  • wapnia, potasu, miedzi, cynku, fosforu i żelaza.

 

Do masek algowych dodaje się np. spirulinę, wyciągi roślinne, m.in. z żurawiny, gruszki, orchidei, fiołka, aloesu, złoto koloidalne, kwas hialuronowy, witaminę C, cynk i inne substancje działające w określony sposób na cerę.

 

Kiedy stosuje się maskę algową? Zasady

 

Maseczka z alg polecana jest osobom w różnym wieku, jeśli nie występują przeciwwskazania. Masek algowych nie powinny robić osoby:

  • chorujące na astmę,
  • z otwartymi rana w okolicy zabiegowej,
  • stosujące kurację sterydami lub antybiotykową.

 

Co do stosowania masek algowych w ciąży zdania są podzielone, a brakuje naukowych badań jednoznacznie potwierdzających lub obalających tezę o szkodliwości alg dla ciężarnych.

 

Jak samodzielnie zrobić sobie maskę algową? Domowy sposób

 

Maseczka z alg to maska peel off, czyli zdejmowana w całości jak płachta po tym, jak zaschnie na twarzy. Jej samodzielna aplikacja może być problematyczna, ponieważ po rozmieszaniu jest dość rzadka, a trzeba nakładać ją szybko (od razu po rozmieszaniu). Najlepiej robić to na leżąco, prosząc kogoś o pomoc.

 

Przed nałożeniem maski warto zrobić peeling enzymatyczny. Dzięki temu dobroczynne substancje lepiej wnikną w głąb skóry. Pod maskę można nałożyć serum (bez kwasów) lub ampułkę, a maska sprawi, że substancje te wnikną głęboko w skórę.

 

Maskę z alg roi się w 3 krokach:

  • Należy wymieszać proszek maseczki z wodą mineralną w proporcjach 1 do 3.
  • Maskę szybko nałożyć na twarz i szyję.
  • Po 20 minutach zdjąć maskę, a resztki usunąć zwilżonym wacikiem.
  • Po zabiegu warto położyć na twarz krem dopasowany do potrzeb cery.

Przeładuj

Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" nie są razem? Instagram mamy Łukasza wskazuje na coś innego...

zobacz 01:14