Młoda kobieta nakłada na twarz maseczkę algową.
©zinkevych/stock.adobe.com

Maski algowe – profesjonalna pielęgnacja cery. Stosowanie i efekty

Młoda kobieta nakłada na twarz maseczkę algową.
©zinkevych/stock.adobe.com

Maseczka z alg może dawać różne efekty w zależności od jej składu. Wszystkie pielęgnują cerę i łagodzą podrażnienia. Maski algowe warto robić w gabinetach kosmetycznych, gdzie zabieg może być rozszerzony o dodatkową substancję pielęgnującą dostosowaną do potrzeb cery.

 

Maski algowe przeważnie są przeznaczone do stosowania w gabinecie kosmetycznym. Samodzielnie maskę algową w domu robi się na własną odpowiedzialność i producenci akcentują ten fakt na opakowaniach produktów i w dostępnych instrukcjach.

 

Efekty stosowania maski algowej

 

Maska algowa łagodzi podrażnioną skórę, zwęża pory, redukuje stany zapalne, odżywia, wygładza, nawilża, regeneruje, a także uszczelnia naczynia krwionośne. Maski algowe zawdzięczają tak szerokie działanie algom, a także substancjom, które się do nich dodaje.

 

Algi są źródłem witamin i minerałów, m.in.:

  • witamin z grupy B, witaminy C, witamin A, E oraz PP,
  • wapnia, potasu, miedzi, cynku, fosforu i żelaza.

 

Do masek algowych dodaje się np. spirulinę, wyciągi roślinne, m.in. z żurawiny, gruszki, orchidei, fiołka, aloesu, złoto koloidalne, kwas hialuronowy, witaminę C, cynk i inne substancje działające w określony sposób na cerę.

 

Kiedy stosuje się maskę algową? Zasady

 

Maseczka z alg polecana jest osobom w różnym wieku, jeśli nie występują przeciwwskazania. Masek algowych nie powinny robić osoby:

  • chorujące na astmę,
  • z otwartymi rana w okolicy zabiegowej,
  • stosujące kurację sterydami lub antybiotykową.

 

Co do stosowania masek algowych w ciąży zdania są podzielone, a brakuje naukowych badań jednoznacznie potwierdzających lub obalających tezę o szkodliwości alg dla ciężarnych.

 

Marzysz o tym, aby Twoje włosy były lśniące i miękkie w dotyku? Już teraz wykorzystaj kupony na Black Friday i kup maskę algową do włosów.

Jak samodzielnie zrobić sobie maskę algową? Domowy sposób

 

Maseczka z alg to maska peel off, czyli zdejmowana w całości jak płachta po tym, jak zaschnie na twarzy. Jej samodzielna aplikacja może być problematyczna, ponieważ po rozmieszaniu jest dość rzadka, a trzeba nakładać ją szybko (od razu po rozmieszaniu). Najlepiej robić to na leżąco, prosząc kogoś o pomoc.

 

Przed nałożeniem maski warto zrobić peeling enzymatyczny. Dzięki temu dobroczynne substancje lepiej wnikną w głąb skóry. Pod maskę można nałożyć serum (bez kwasów) lub ampułkę, a maska sprawi, że substancje te wnikną głęboko w skórę.

 

Maskę z alg roi się w 3 krokach:

  • Należy wymieszać proszek maseczki z wodą mineralną w proporcjach 1 do 3.
  • Maskę szybko nałożyć na twarz i szyję.
  • Po 20 minutach zdjąć maskę, a resztki usunąć zwilżonym wacikiem.
  • Po zabiegu warto położyć na twarz krem dopasowany do potrzeb cery.

Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43