Kobieta w białej maseczce
©V&P Photo Studio/fotolia

Maseczki z sody oczyszczonej na pryszcze i głębokie oczyszczenie twarzy

Kobieta w białej maseczce
©V&P Photo Studio/fotolia

Maseczki z sody oczyszczonej pielęgnują skórę i zwalczają pryszcze. Zmieszane z wodą potrafią zdziałać cuda i stają się jednym z najskuteczniejszych peelingów do twarzy.

Jakie właściwości ma soda oczyszczona?

Soda oczyszczona lekko wybiela, rozjaśnia przebarwienia i blizny po trądziku. Soda oczyszczona zwęża pory i dogłębnie oczyszcza. Dodatkowo soda świetnie złuszcza martwy naskórek, przede wszystkim z łokci i stóp.

Jak przygotować maseczkę sodową?

Maseczka z sody oczyszczonej polecana jest zazwyczaj osobom mającym cerę tłustą, mieszaną i trądzikową. Osoby z cerą suchą powinny jej unikać, gdyż soda może podrażnić i wysuszyć skórę. Soda oczyszczona zdziera martwy naskórek i działa podobnie jak peeling. Maseczkę trudno jest jednak rozprowadzić, a papka szybko zasycha.

 

Do przygotowania maseczki z sody oczyszczonej potrzebujesz sody i wody filtrowanej bądź mineralnej. Składniki w proporcji 1:1 zmieszaj ze sobą i nałóż na twarz na około 10-20 minut. Po 20 minutach zmyj maseczkę delikatnie, kolistymi ruchami. Nie wykonuj gwałtownych i mocnych ruchów, by nie podrażnić skóry, gdyż drobinki sody działają podobnie jak peeling. Już po pierwszym zastosowaniu zauważysz efekty.

Możesz też przygotować maseczkę z sody oczyszczonej, dodając do niej miód i oliwę z oliwek. 1 łyżeczkę sody zmieszaj z 1 łyżeczką miodu i oliwy z oliwek. Następnie otrzymaną miksturę połóż na twarz na 10-20 minut i spłucz ciepłą wodą. Jeśli maseczka jest zbyt gęsta możesz do niej dodać odrobinę wody. Działanie maseczki podobne jest do peelingu oczyszczającego. Soda w połączeniu z miodem i oliwą doskonale zwalcza zaskórniki i nawilża skórę. Należy uważać przy jej stosowaniu, gdyż może podrażnić skórę.


Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33